I LOVE BALI VII

19.01.2017

BALÍme sa na BALI (Čo si vziať do kufra, čo do lietadla a čo nechať doma.)

Ak ste prihláseným účastníkom pobytu, poslali sme vám link na ešte podrobnejšie informácie k baleniu na Bali, ako aj tipy, čo kde dokúpiť. 

Milí priatelia,

Hlavne počítajte s tým, že sa budeme viac krát sťahovať, čo znamená viac krát baliť a vybaľovať. Naše bývanie bude pohodlné a počasie väčšinou príjemné, takže nebudete toho veľa potrebovať a skôr oceníte, čo všetko ste nechali doma, než to, čo ste si vzali. 

Do lietadla

Hygienické potreby, osobné lieky a oblečenie na dva dni, jedlo na medzipristátie. Nevyhnutnosti: letenku, pas, poistenie, adresy a kontakty. Radšej do ruksaku ako do palubného kufra. Tekutiny (aj kozmetiku) výlučne v 100 ml baleniach. 

Ďalšie dobré rady, čo si vziať a čo nie (a čo je zakázané) nájdete TU a TU

Do kufra

Osvedčil sa veľký kufor )100 litrov, čo je veľkosť L).

Oblečenie tenké plus vzdušnú košeľu s dlhým rukávom či tričko proti slnku. Spodné prádlo, uterák k moru, podložku na cvičenie (niečo tenké), základné lieky podľa osobných potrieb (osobné lieky, vitamíny, prechladnutie, kĺby, močové cesty, trávenie, bolesť, úpal, odreniny kože, na spanie, alergie, obväz), opaľovací krém, slnečné okuliare, kozmetika (krém, šampón).  Pár keksíkv na výlety. Pršiplášť! Plávacie topánky. 

Obuv: ľahké športové topánky na cestu a vychádzky, šľapky, sandále. 

Viac tipov k liečivám nájdete v článku "Ako neochorieť".

Čo nechať doma

Šperky, dekoratívnu kozmetiku, "poistné" potraviny ako klobásy a konzervy. 

Čo je zakázané: narkotiká, zbrane, televízie, rádiá, pornografiu, domáce zvieratá, rastliny. Čínska medicína (!) a všetko tlačené v čínštine. Naozaj kontrolujú kufre.

Čo je dovolené: na dospelú osobu 1 liter alkoholu, 200 cigariet, 50 cigár alebo 100 gramov tabaku a malé množstvo parfumu. Pozor! Ak si beriete tinktúry - liečivá aj alkohol na pitie, treba si vziať o to menej alkoholu. Vierkine tinktúry majú každá 50 ml.

Čo urobiť pred odchodom

Skontrolovať si pas, bankomatovú kartu, doplniť zásobu osobných liekov. Vyprázdniť si pamäť mobilu/fotoaparátu, odfotiť si pas (alebo vybaviť rezervný) a obrázky poslať sebe mailom. 

Zaujímavým trendom je eko-balenie: vezmete si predovšetkým veci, ktoré hodláte použiť posledný raz a na mieste zahodiť, alebo darovať. Môžeme si byť istí, že našim odloženým veciam sa miestni potešia a ešte ich využijú. 

Kde čo kúpiť

Čo by sa hodilo z Ikea: pršiplášť, ruksak, 100 ml fľaštičky

Tie tenké uteráky a topánky do vody majú v športových, napr. v Decathlone.

Fľaštičky 100 ml na kozmetiku, šikovný do guličky zbaliteľný ruksak, deky, priesvitné (sieťové) obaly a dobré pršiplášte majú v Ikea.

Prírodné liečivá napr. firmy Hanus, doTerra. Just, Boiron.

Potravinové doplnky a prírodné liečivá môžeme (väčšinu) kúpiť aj my pre nás všetkých spoločne, podrobnosti nájdete v zamknutých stránkach pre účastníkov. 

Irena Ritomská

Najnovšie články na našom blogu

Prečítajte si, čo je nové
 

Pripravujeme

11.01.2024

Momentálne pripravujeme pre Vás všetky aktuálne informácie a hneď ako budú k dispozícii Vás budeme informovať.

V deň nášho odletu dul naliehavý severák, zmrzla som za tú chvíľu, kým som prebehla do autobusu smer Viedeň. No v okamihu, ako sa za mnou zatvorili dvere, zavládlo teplo na duši. Prvé spoločné fotografie, kolujúce cukríky, keksíky, požičané vreckovky a veľa smiechu, to ma úplne vtiahlo. Sem vyústili naše dlhé prípravy, nekonečné telefonáty s...

Toto je už v našich aktivitách klasika, AHA dovolenky. Dve terapeutky Irenka a Vierka, a tentokrát aj náš kolega Tibko. Hurá, hurá, ideme na Srílanku. Meditovať, cvičiť, spoznávať. Sami seba a krajinu, tak ako je to našim zvykom.