O nás


Už siedmy rok pre vás pripravujeme sebapoznávacie programy, ktoré sme nazvali AHA! podľa tých momentov, keď nám niečo o nás samotných "dôjde". Využívame v nich celú škálu metód, ktoré sme si osvojili štúdiom, skúsenosťou a účasťou na seminároch a terapeutických výcvikoch. Dôraz kladieme na bezpečie a prijímajúce prostredie, v ktorom ide všetko ľahšie.

Aj pre nás sú tieto víkendy inšpiratívne a liečivé. Každým programom sprevádzajú najmenej traja terapeuti, takže nám zostáva čas, aby sme boli aj účastníkmi. A veľmi nás teší tieto programy pripravovať, dlhé hodiny sa zhovárať, meditovať, pátrať, čo "naozajstné" môžeme k danej téme ponúknuť. Dokonca by sa mohlo zdať, že príprava AHA!víkendov je zastierací manéver pre dlhé vysedávanie pri čaji, obede, večeri, spoločné varenie, vychádzky, hádky, zmierenia a všetko medzi tým, tak ako to býva medzi dobrými priateľmi. 

Práve nedávno sme sa rozprávali, že každý malý pokrok vo vonkajšom pôsobení musí byť, zdá sa, "odpracovaný" vovnútri - sme tak trochu ako manželstvo štyroch ľudí, čo berú vážne svoj záväzok vytvárať pre seba a pre klientov pracovné spoločenstvo, v ktorom je dobre, kde sa komunikuje priamo a v bezpečí, chyby sú v cene a kde je odlišnosť v úcte a ťaží sa z nej ... to je náš pohyblivý cieľ, hodnota, ktorú chceme svojím bytím podporovať. 

Občas nás to vezie v tryskáči prvej triedy, často pripomíname starý rozhrkaný rebriniak. Učíme sa komunikovať, občas trpíme, veľa si pomáhame, spolu veľa vymýšľame, a často, často sa doslova jeden druhého nútime liečiť staré veci, aby sme mohli ísť ďalej ľahším krokom a mali čo dať na seminároch ... nie teoreticky, ale tým, nakoľko vedome žijeme. Že to stojí za to, nás vždy uistí poznanie, akých pracovitých a pravdivých ľudí nám na tie semináre "osud" posiela. Veľmi si to vážime.

My terapeuti sme vychovávaní, aby sme "išli z cesty" prirodzenému procesu u našich klientov a nepripisovali si zásluhy, ale aj tak sme na túto prácu trošku hrdí a za ňu vďační. Skrátka, tieto programy máme veľmi radi a veríme, že prinášajú úžitok.   

Metódy a prístupy, z ktorých najviac vychádzame: Mindfulness - všímavosť, vedomá prítomnosť, Brandon Bays (terapia Cesta - The Journey, PCA (Personal Centered Approach podľa Carla Rogersa), Gestalt terapeutický prístup,  Radikálne odpustenie (Colin Tipping), Terénne terapie, Dale Carnegie, Koučing, Marcelka z Hôr, Mooji, Ekhart Tolle, Eduard Tomáš a ďalší prebudení učitelia, Lifebook, Individuálna systemika (Artho a Veeta Wittemannovci), Hellingerove rodinné konštelácie, joga, Päť Tibeťanov. S úctou a na úrovni nášho súčasného poznania čerpáme aj z viacerých náboženských tradícií. 


Členovia AHA tímu:

akreditovaní terapeuti Cesty - The Journey


Tibor Oros 

Venuje sa individuálnym terapiám v súkromnej praxi (aj ako člen tímu na klinike celostnej medicíny v Bratislave), práci na sebe a vedeniu AHA víkendov. Psychológia a špeciálna pedagogika, ktorým sa venoval (i v štúdiu na Masarykovej univerzite v Brne), dopĺňajú jeho veľký záujem o rôzne prístupy v psychoterapii. K jeho ďalším koníčkom patrí vysokohorská turistika, skialpinizmus, jóga a meditačné techniky. V tíme sa stará o súlad, hľadanie radosti a organizovanie. S manželkou a dvomi deťmi žije na Starej Myjave.

Irena Ritomská

Pracuje ako terapeutka Cesty, lektorka AHA víkendov a dovoleniek a tiež ako certifikovaná lektorka kurzov pre manažérov a obchodníkov v Dale Carnegie. Externe vyučuje na dvoch fakultách študentov psychológie. Jej vášňou je jej rodina, štúdium psychológie a aromaterapie. Vyštudovala Vysokú školu ekonomickú. Do tímu prináša lektorské zručnosti, zachytávanie know-how a tvorbu webu a textov. S manželom Lojzom a psom Bennym a ďalšou rodinou žije v Bratislave.

Viera Belovičová

Poskytuje konzultácie, koučing a kurzy v bdelej prítomnosti (mindfulness). Lektorka AHA víkendov a dovoleniek je aj vášnivou cestovateľkou, tvorkyňou permakultúrnych záhrad a autorkou množstva liečivých prípravkov z byliniek, ktoré rastú v okolí jej chalupy v Zaježovej. Pracuje aj ako odborníčka na životné prostredie. V tíme dbá na vedomú prítomnosť, je častou hostiteľkou našich prípravných porád, publikuje články na svojom blogu a organizuje. So svojou rodinou žije v Šali.

Martina Strnádová

Akreditovaná terapeutka a certifikovaná koučka. Vedie workshopy, prednášky a semináre zamerané na odblokovanie prirodzeného ľudského potenciálu a uvoľnenie zablokovaných emócií.

Hlavnou témou jej práce je autenticita a transformácia stresujúcich životných situácií a nastavení. Hlavným nástrojom je posun vo vedomí, cieľom vytvoriť uvoľnené klienta podporujúce žitie. Okrem toho sa venuje vzťahom a vedomej komunikácii. Matka troch detí, podnikateľka, odborníčka na masáže, akupresúru, zdravý životný štýl. So svojimi drahými žije v Bratislave a v Třinci na Morave.


selfie :) zľava: Tibor, Viera, Irena, Martina
selfie :) zľava: Tibor, Viera, Irena, Martina

Kontakty na terapeutov

A tu sú aj také žartovné charakteristiky, ktoré pre nás pripravili účastníci jedného AHA víkendu: 

  • Alexandra from Russia (alias Martinka): ministerstvo pre vášeň a medzinárodné vzťahy (víla éterická, rozhlasová, telekomunikačná)

  • Natascha from Holland (alias Vierka): veličenstvo, ozdoba, ministerstvo pre akceptáciu, PR representative

  • Alexander s Rassiji (alias Tibko): budíčková zvonkohra, hlavný vedúci galaxie

  • Julliet from Old England (alias Irenka): Chief Happiness Officer