Vychádzky

Kúpanie 

Takmer súkromná pláž

Ranné cvičenie a meditácia
Hlboká regenerácia za týždeň

Zostávajú 2 miesta. 

KORFU

Santa Barbara

18 - 25. júla 2024

Komu sa nechce čítať - všetko je tu nahraté. 

Je to vcelku jednoduché ... 

... ráno si môžeš zacvičiť, 

aj meditovať, 

okúp sa v teplom mori, 

daj si dlhé raňajky, 

vylihuj a prechádzaj sa, 

daj si šalát, 

zase sa okúp,

 sprav fotku západu slnka,

pozhováraj sa o niečom zmysluplnom,

 skoč si do taverny na večeru a pohár vína, 

spokojne sa vyspi, 

opakuj 7x. 

Dopraj si tento výlet, vrátiš sa s pohodou v duši a novými silami. 

Aký je plán?

Tam: 18. 7. 2024, odlet večer z Bratislavy, let trvá 2 hodiny 

Nazad: 25. 7. 2024 prílet do Bratislavy, popoludní 

KOĽKO NÁS BUDE?

Zatiaľ sme našli pekné bývanie pre desať ľudí.   

KOĽKO TO BUDE STÁŤ?   490 € za osobu

Z toho 

1. Úhrada nákladov

  • transfer z letiska na Korfu na ubytovanie, 
  • ubytovanie v penziónoch.

430 € 

zaplatíme za celú skupinu, prosíme o preplatenie tu:  

SK93 0900 0000 0001 7884 2758, variabilný symbol 0724 

2. Úhrada za organizáciu výletu a terapeutický program počas výletu. 

60 €, uhraďte ako zálohu prevodom na firemný účet, alebo kartou: 

SK98 0900 0000 0001 7489 0306 , variabilný symbol 0724 

Kto potrebuje, môže dostať na túto časť faktúru - stačí poslať údaje. 

Ďalšie náklady (individuálne): 

Letenky (kúpime si individuálne - kto potrebuje, tomu pomôžeme). Strava, vreckové, autobus cestou domov (cca 10 €), prípadné individuálne výlety. 

Podrobnosti?

Príchod, ubytovanie: Do Kerkyry priletíme po polnoci. Bude nás čakať taxík (je zahrnutý v nákladoch), ktorý nás odvezie do 1 hodinu vzdialeného malého letoviska pri dedinkách Perivollion a Marathias, nazývaného aj Santa Barbara. Ubytujeme sa v príjemných apartmánoch s kuchynkou, po dvoch (ak potrebujete inak, dajte vedieť). 

Program: Týždeň sa budeme rekreovať: kto bude chcieť, ráno sa pridá k cvičeniu a meditácii, popoludní k rozhovorom, budeme sa kúpať, prechádzať po pláži a po útese. Pobrežie je piesočnaté, s veľmi postupným klesaním. Pláž je dlhá, úzka, aj v júli tam bolo málo ľudí v jej vzdialenejšej časti sme sa kúpali "na naháča". Kto bude chcieť, môže ísť na výlet loďou, napríklad na krásne výletné ostrovy Paxos a Antipaxos, s kúpaním v tyrkysovej lagúne rovno z lode.

Strava: My sme to robili tak, že na raňajky sme si spravili ovsenú kašu, na obed polievku, alebo šalát a na večeru sme išli do reštaurácie. V blízkosti nášho ubytovania je výborná reštaurácia (skvelé jedlá za slušné ceny) s malými potravinami, nad plážou je raňajková kaviareň. Kto chce, vezme si z domu ovsené vločky, sáčkové poliievky a pod. Ten obchodík je dobre zásobený zeleninou aj syrmi a chlebom. Asi 40 minút chôdze smerom do hôr je vychýrená taverna, ceny sú tam vyššie (cca 20 € na osobu sme platili), ale je to krásne prostredie a pekný výlet.

Návrat domov: keďže je to cez deň, pôjdeme na letisko autobusom z rázcestia od dedinky Marathias. Na rázcestie prídeme pešo, alebo požiadame o odvoz miestnych, za malý poplatok. Kto bude chcieť, pôjde skorším spojom a využije čas na vychádzku po meste. Na letisko z mesta sa dá prejsť pešo, ale ak bude páliť horúce slnko, skočíme na autobus, sú to 2-3 zastávky.  

Uvidíš krásy inej krajiny, oddýchneš si, ochutnáš skvelé jedlo, naučíš sa dýchať pokoj a pohodu, omladíš si telo, posilníš dušu. 

Nie sme cestovná kancelária. Sme dve terapeutky, ktoré rady cestujú a rady so sebou vezmú pár starých aj nových priateľov. Vyhľadávame krásne miesta za dobrú cenu, dávame si záležať na plánovaní a počas pobytu ponúkame (podľa záujmu) spoločný program formou relaxácií, cvičení a rozhovorov. 

No ak chcete ísť s nami, počítame s tým, že nebudete mať servis ako turisti, pre ktorých niekto všetko vybaví a zariadi. Budete skôr členmi partie cestovateľov, ktorí sa spoločne pričinia o úspešnú cestu a dobrú pohodu - objavujú krásy tohto sveta, aj krásy v sebe samých, dobre sa bavia, prejavujú si rešpekt a ohľaduplnosť, navzájom si pomáhajú a sú k sebe láskaví.

Samozrejme, je úplne OK, ak niekto práve potrebuje cestovať tak, aby mal VIP zaobchádzanie. V tom prípade odporúčame nejakú dobrú cestovnú kanceláriu. 

Tešíme sa na vás!

Vierka Belovičová a Irena Ritomská

Ing. Viera Belovičová

Pracujem ako konzultantka firiem v oblasti životného prostredia a súčasne sprievodkyňa tých, čo chcú žiť vedomejší život. Absolvovala som výcvik terapie The Journey - Cesta podľa Brandon Bays. Mám mnohoročnú prax v práci s jednotlivcami a skupinami. Mojou vášňou je rodina, záhrada, bylinky a cestovanie. Na Aha dovolenkách a výletoch vyberám destinácie, tvorím itineráre a spolu-tvorím formálny aj neformálny terapeutický program. 

Ing. Irena Ritomská

Pracujem ako terapeutka a lektorka kurzov riadenia stresu a medziľudskej komunikácie vo firmách aj so súkromnými klientmi. Absolvovala som výcvik terapie The Journey - Cesta podľa Brandon Bays. Mám mnohoročnú prax v práci s jednotlivcami a skupinami. Mojou vášňou je rodina, aromaterapia a som zberateľkou smiešnych príhod. Na Aha dovolenkách a výletoch sa starám o komunikáciu s účastníkmi a poskytovateľmi služieb a spolu-vytváram terapeutický program. 

Ozvláštniš svoj pohľad na život. 

Praktické informácie

Doklady: stačí občiansky preukaz. 

Poistenie: Je vhodné uzatvoriť cestovné poistenie (možno bude v ponuke pri kúpe letenky).

Registrácia na ministerstve zahraničných vecí pre mimoriadne prípady - odporúča sa, ale urobte si individuálne (ak idete dvojica, stačí za jedného).  

Mena:  €

Jazyk:   gréčtina, angličtina

Základné frázy: Evcharisto (ďakujem), Kalimera, Kalispera, Kalinichta. 

Počasie: krásne.

Elektrina a zástrčky:  ako u nás.

Časové pásmo: (GMT+2), čiže o 1 hodinu viac, ako u nás. 

Zvláštnosť: na toalete sa použitý papier (po malej) hádže do koša. 

Čo si vziať so sebou: plavky, šiltovku, slnečné okuliare, uterák na pláž, šatku, možno nejaké sáčkové polievky, raňajkové vločky. Nejaké REFLEXNÉ prvky (odrazky) pre prípad, že pôjdeme na večerné vychádzky po ceste. 

Doprava:  nebudeme ju potrebovať. Na ubytovanie nás odvezú autá a nazad pôjdeme autobusom.     

Jazdí sa: vpravo. (Mimochodom, TU a TU JE presný prehľad, ktoré krajiny sveta jazdia na ktorej strane a prečo.)  

Kultúra, bezpečnosť: ako u nás.

Ceny: ako u nás.   

Sprepitné: Ľudia v službách privítajú 10 - 15% k účtu za služby, napr. upratovačkám v hoteli, vrátnikom, zamestnancom spa (napr. masér), čašníkom, sprievodcom, taxikárom. Sprepitné sa má nechať v hotovosti, aj v prípade, že za účet platíme kartou. 

Poznámka k programu:

  • Samozrejme, všetko je nepovinné. Aby sme však mali pokoj na duši a nebáli sa o vás, oceníme, ak nám poviete, že si idete urobiť individuálny program.
  • Počas celej dovolenky ponúkame raz denne malé, ale užitočné fyzické cvičenie a raz denne skupinový rozhovor s meditáciou. Ako terapeutky s mnohoročnou skúsenosťou sa nazdávame, že to, čo ponúkame, sú overené a praktické postupy na prácu s myšlienkami, emóciami a vzťahmi, ktoré môžete rovno na mieste uplatniť. Je to pridaná hodnota, ktorú na bežnej dovolenke nedostanete. V praxi to znamená, že sa môžete z krátkej dovolenky vrátiť naozaj hĺbkovo oddýchnutí a vnútorne slobodnejší. 

Čo sa oplatí vziať so sebou z prírodnej kozmetiky a liečiv

Magnéziový sprej - je k dispozícii viacero druhov, väčšinou on-line. Pomôže upokojiť nervy po cestovaní, urýchľuje regeneráciu nervovej sústavy. Podľa niektorých odborníkov všetci ľudia žijúci moderným životom majú nízku hladinu horčíka. 

Esenciálne oleje: v malinkej fľaštičke si nesiete pomoc na mnoho bežných nepríjemností. 

Trio olejov Peppermint - Lavender - Lemon. Samostatne a v kombináciách majú všestranné využitie na upokojenie opálenej pleti, na štípance, drobné škriabance, ťažký žalúdok, nevoľnosť z cestovania, bolesť hlavy, únavu, napätie a zlú náladu, krv z nosa, pocit prílišného tepla, limonádu na podporu imunity, osvieženie, energiu a dobrý spánok. Máme aj podcast na www.aromaterra.sk/trio-vizualizacia. Recept na slnkom pobozkanú pokožku: do sprejovej fľašky voda, trochu jablčného octu a esenciálny olej Lavender, striekame niekoľko krát denne. 

V ideálnom prípade je dobré nosiť stále so sebou 10 základných olejov (na obrázku dolu), existuje taká malinká kapsička - kľúčenka, kam sa všetky vojdú v malých, 2ml fľaštičkách. Budete tak mať so sebou kompletnú výbavu, je tam vyššie uvedené trio plus olej špeciálny na žalúdočné, črevné a tráviace témy, olej na ľahké dýchanie (výborné pri športe, turistike) a výborná kombinácia na prechladnutie a infekcie. 

Vitamíny, minerály, Omega3, antioxidanty: podporujú dostatok energie, imunitu, využitie D-vitamínu zo slnka, regeneráciu. doTERRA Lifelong Vitality. Viac informácií nájdete TU. 

Opaľovacia sada bez chemických látok, ktoré sa stávajú na slnku toxickými, s vysokým ochranným faktorom. 

Pre fajnšmekrov: Najpríjemnejší chladivý sprej: do sprejovej fľašky voda, pár kvapiek olejov Spearmint a Green Mandarine.  

Ostatné podľa toho, kto je na čo citlivý - hnačky, prievan na uši, zuby, bolesti pohybového aparátu. 

Všetky produkty doTERRA vám rady kúpime, pokojne sa ozvite. 

Zaujímavosti

Ešte doplníme

Odporúča desať z desiatich spokojných účastníkov :)

Ak sa chcete cítiť uvoľnene, prijímaní a v priateľskom ovzduší, ak si chcete oddýchnuť, veľa vidieť a naučiť sa, ak chcete stretnúť fajn ľudí, choďte na Aha víkend, alebo Aha dovolenku, kedykoľvek len môžete. Jana

S vami som vždy pripravená ísť. Bola som nadšená na Cypre. Dakujem vam pekne ze sa o nas takto starate. ❤💋

Za fotografie ďakujeme: 

https://www.getyourguide.com/cs-cz/bukurest-l111/z-bukuresti-vylet-do-transylvanie-t151028?date_from=2024-04-20&_pc=1,12
Image by frimufilms on Freepik
Image by wirestock on Freepik
Image by photoangel on Freepik
https://www.getyourguide.com/cs-cz/bukurest-l111/bukurest-prohlidka-mesta-s-pruvodcem-t410553?ranking_uuid=8d1962df-a283-4b47-a5d0-691263ba0518&_pc=1,12&date_from=2024-04-18
Image by frimufilms on Freepik