Víkendom sprevádzajú: 

Irena Ritomská, Viera Belovičová, Tibor Oros 

AHA víkend 

17. - 19. 6. 2016

(piatok 17,00 - nedeľa 16,00)

Centrum Veronica Hostětín

Víkend je určený pre vás.

Vy, ktorí nechcete viac obviňovať rodičov, partnerov, osud či okolnosti z toho, čo sa Vám v živote deje a ako sa cítite, ale chcete preberať svoj život viac do svojich rúk, prijmite naše pozvanie na

AHA! víkend - Sebapoznávací víkend s terapeutmi Cesty

Máme skúsenosť, že neexistuje pokročilý a menej pokročilý účastník - je tu len ten, kto chce poctivo hľadať, a ten, kto nechce. Takže či ste terapeut, alebo sa s čímsi takým, ako je sebarozvoj, stretávate práve prvý raz, na tom pramálo záleží.

Veríme, že dobrou podporou pre prácu na sebe je atmosféra bezpečia, prijatia, ľahkosti. Také niečo sme hľadali, až sme sa rozhodli, že sa také prostredie pokúsime spolu s účastníkmi seminárov vytvoriť, aby sa nám dobre hľadali tie miesta duše, ktoré potrebujú byť objavené a hojené.

Čo nás čaká? Prostredie ekologického obydlia - Ranné cvičenia - Liečivé procesy - Prirodzený pohyb a vychádzky - Sebapoznávanie - Hry a rozhovory - Pokoj a priateľská atmosféra - Vegetariánska plná penzia

Tu môžete v pohodovej atmosfére objavovať svoje pravdivé prejavy a aj vzorce správania, ktoré vám už neslúžia. Vyskúšate si aj jednoduché, ale overené techniky, ktoré vám pomôžu v práci, osobnom živote, vo vzťahoch, uzdravovaní. Nie je to vôbec zložité, stačia drobné zmeny - ale prinášajú dlhodobé výsledky.

Váhate? Možno na takéto podujatia nechodíte. Ani my sme nechodili. Lenže, ako všetko, čo má hodnotu, aj duša chce starostlivosť. Skúsili sme a pokračujeme, postupne je náš život pravdivejší, tvorivejší, a oveľa viac náš. Možno sa práve cítite nanič. Toto nie je spolok povinne usmiatych ľudí, ide skôr o vľúdne prijatie seba samého - to je hojivé. A možno ste sami terapeutom, alebo lektorom - mohlo by vám dobre padnúť, že tentoraz sa bude niekto starať pre zmenu o vás, aby ste tam vy mohli byť pre seba?

Tešíme sa na spoločný víkend a mnohé AHA!

Ak máte otázky, napíšte nám (ahavikend@gmail.com), volajte.

Viera Belovičová, Irena Ritomská, Tibor Oros

Ubytovanie, strava, potešenia v Centre Veronica:

Stravu máme objednanú vegetariánsku, spestrenú miestnymi křížalami - sušenými jabĺčkami a ich jablčnou šťavou, k dispozícii je aj káva a čaj. Kto potrebujete špeciálnu stravu, ozvite sa priamo Centru, či to vedia (možno za príplatok) urobiť podľa vašich potrieb, alebo si radšej prinesiete svoju. Ubytovanie je v 2- a 3-lôžkových izbách s vlastnou kúpeľňou. Na predaj tam majú aj originálne vína, produkty z miestnych jablčných sadov a od miestnych majstrov a umelcov, ako aj výborné publikácie o eko-domácnosti a záhrade. Prineste si České koruny, nie je tam bankomat a eurá nemôžu brať. 

Kurzovné 

Ešte máme 2 voľné miesta. 

je do 3. 6. 2016: 115 €.  Potom: 130 €.

Ubytovanie a strava: (piatok večera až nedeľa obed): 55 €, platí sa na mieste.

Zálohu prosím uhraď na účet:

Slovenský účet - 55 €: VS: 0616, do poznámky: vaše meno. IBAN: SK2111000000002618102876, 

 Český účet - 1500 Kč: 1342270339/0800, VS: 20160219, do poznámky: AHA a vaše meno.

Každý piaty seminár máš kurzovné zdarma.

Čo sa bude tentokrát diať:  

PRAVDIVOSŤ, AUTENTICITA

 • Budeme s láskou k sebe skúmať, kedy sme pravdiví, a či vôbec niekedy sme a ako. 
 • Budeme objavovať svoje nie-Ja pomocou deviatich ego-fixácií Eneagramu.Hlbšie ako je bežné chápanie pravdy, pravdivosti a pravosti, ilúzie a sna.
 • Samozrejme výmena procesov Cesty, vychádzky a cvičenie vonku, spev a tanec aj mlčanie.
 • Večer nás čaká obľúbený liečivý spevavý kruh, masáže, čítanie na dobrú noc a možno budeme mať aj kino: film, ktorý získal na Ekotopfilm 2016 tretie miesto a zmení váš pohľad na jeden z najdôležitejších okamihov nášho života. Do kina si pripravte 5 €. 

Otázky na premýšľanie pred:

Čo ak by bolo úplne v poriadku ako to mám teraz, na akom vyvojovom štádiu som? Keby som to, aký som, mohol slobodne prejaviť, lebo by to tak stačilo? Keby som sa nemusel do ničoho nútiť, na nič sa nemusel hrať? 

Kedy sa prejavujem pravdivo a kedy nie? Ako môžem sám, sama seba vnímať pravdivo? Je moje najhlbšie ja dané, alebo sa práve sebapoznaním utvára, vyvíja? Čo o sebe nechcem vedieť? Ako sa majú k sebe autenticita a taktnosť? Úprimnosť a súcit?

Poznámka: Téma víkendu je len pozvaním. Ak sa vám po prihlásení na víkend začnú "ozývať" pocity, myšlienky spojené s touto oblasťou života, ostaňte pozorní k sebe a dovoľte si vnímať a prijímať, čo sa vynára - na fyzickej, emocionálnej, mentálnej, vzťahovej, duchovnej úrovni? Môžete si svoje zistenia aj písať.

ČO SI VZIAŤ SO SEBOU 

 • Karimatku na raňajšie cvičenie - ale nejaké prinesieme, aj deky.
 • Teplé aj ľahšie športové oblečenie a obuv na (mierne) prechádzky v prírode. Celkovo oblečenie pohodlné, "chatové".
 • Nezabudnúť svoje lieky, doplnky výživy, prípadne špeciálne potraviny, kávu, čaje - ak preferuješ svoje.
 • Ak je Hostětín pre teba zahraničie, možno sa budeš chcieť zdravotne poistiť.
 • Podľa možnosti eko-mydlo, šampón, kvôli baktériám v čističke.
 • Ak chceš prezuvky, hudobný nástroj, spoločenské hry, karty a pod.
 • ... a prineste niekto tie čerešne :)

ČASOVÝ ROZVRH, približný

Piatok:

Od 17,00 Príchod, registrácia. Prosíme, príďte včas, najneskôr o 18,00.

18,30 Spoločná večera

19,30 - 21,30 Začíname náš program

Sobota a nedeľa:

7,15 -8,00 Raňajšie cvičenie (v peknom počasí vonku)

8,15 -8,45 Raňajky

9,15 -12,00 Dopoludňajší program (s prestávkou)

12,00-14,30 Obed a prestávka s prechádzkou (v nedeľu do 14,00)

14,45 -18,45 Popoludňajší program (v nedeľu program končí o 16,00)

19,00-19,45 Večera (v sobotu)

20,00-21,30 Večerný program (v sobotu) spoločný alebo individuálny - čaj, spievanie - liečivý kruh, hry.