Ako sa dostanem do Hostětína

Centrum Veronica

Hostětín, ČR,  https://hostetin.veronica.cz/

hostetin@veronica.cz,  +420 572 641 855

Popis cesty a dobré rady

VLAKY do Hostětína idú:

z Brna (z Břeclavi), aj z Olomouce do Starého Města u Uherského Hradiště,

a potom zo Starého Města u Uherského Hradiště vlakom priamo do Hostětína.

Takže z Bratislavy stačí ísť do Břeclavi a potom prestúpiť, z Prahy stačí ísť do Brna.

AUTOM

Z Bratislavy je to 153 km, cca 2 hodiny: na Trenčín, Drietomu, potom vpravo na Žítková, prejsť Bojkovice a ste v Hostětíne.

Z Prahy je južná (Brno) aj severná (Hradec Králové, Olomouc) cesta, časovo rovnako dlhé, 4h 10 minút.

Z Brna je to 109 km, 2 hodiny: smer Jihlava, Uh. Hradiště, Zlín-Luhačovice-Bojkovice, prejsť Nezdenice, Bojkovice a ste tam.

Chcete zdieľať náklady a príjemnú spoločnosť? Môžete sa s niekým zviezť, alebo ponúknuť miesto v aute. Dajte nám vedieť.  

HOSTĚTÍN, ktorý pre nás objavil terapeut Tibko, je mimoriadnym územím nielen v rámci Českej republiky, ale isto aj v rámci strednej Európy. Obklopený horami, s magickou blízkosťou Žitkovej a jej bohýň, so snahou byť dobrým domovom všetkým organizmom, ktoré tam žijú. Obec, ktorá mala kvôli prírodnej rezervácii stavebnú uzáveru, vybudovala s podporou fondov a odborníkov na ekológiu taký spôsob svojho fungovania, že vôbec nezasahuje do ekosystému okolitej prírody. Čistička vôd, solárne panely, biologické stavebné materiály, ale aj celkom drobné veci, ako čistiace prostriedky či spôsob, akým sú spravované záhrady a sady s veľkým množstvom - aj historických - druhov jabĺk a hrušiek. V ktorejkoľvek ročnej dobe je pôžitkom stráviť čas v zaujímavom Centre Veronica a jej priľahlých sadoch a záhradách.