Vy, ktorí nechcete viac obviňovať rodičov, partnerov, osud či okolnosti z toho, čo sa Vám v živote deje a ako sa cítite, ale chcete preberať svoj život viac do svojich rúk, prijmite naše pozvanie na

AHA! víkend - Sebapoznávací víkend s terapeutmi Cesty

Máme skúsenosť, že neexistuje pokročilý a menej pokročilý účastník - je tu len ten, kto chce poctivo hľadať, a ten, kto nechce. Takže či ste terapeut, alebo sa s čímsi takým, ako je sebarozvoj, stretávate práve prvý raz, na tom pramálo záleží.

Veríme, že dobrou podporou pre prácu na sebe je atmosféra bezpečia, prijatia a ľahkosti. Také niečo sme hľadali, až sme sa rozhodli, že sa také prostredie pokúsime spolu s účastníkmi seminárov vytvoriť, aby sa nám dobre objavovali tie miesta duše, ktoré potrebujú byť objavené a hojené.

Bude to jednoduché. Tu môžete v pohodovej atmosfére objavovať svoje pravdivé prejavy a aj vzorce správania, ktoré vám už neslúžia. Vyskúšate si aj jednoduché, ale overené techniky, ktoré vám pomôžu v práci, osobnom živote, vo vzťahoch, uzdravovaní. Nie je to vôbec zložité, stačia drobné zmeny - ale prinášajú dlhodobé výsledky.

Váhate? Možno na takéto podujatia nechodíte. Ani my sme nechodilli. Ako všetko, čo má hodnotu, aj duša chce starostlivosť. Skúsili sme a pokračujeme, postupne je náš život pravdivejší, tvorivejší, a oveľa viac náš. Možno sa práve cítite nanič. Toto nie je spolok povinne usmiatych ľudí, ide skôr o vľúdne prijatie seba samého - to je hojivé. A možno ste sami terapeutom, alebo lektorom - mohlo by vám dobre padnúť, že tentoraz sa bude niekto starať pre zmenu o vás, aby ste tam vy mohli byť pre seba?

Tešíme sa na spoločný víkend a mnohé AHA!

Ak máte otázky, napíšte nám, volajte.

Viera Belovičová, Irena Ritomská, Tibor Oros, Martina Bešková

  ČO SI PRINIESŤ SO SEBOU:

  • Karimatku na raňajšie cvičenie. 
  • drobný príjemný predmet do ruky: kamienok, malú hračku, loptičku, fľaštičku s vonným olejom. Je to jedno, len aby to bolo do ruky. 
  • Teplé aj ľahšie športové oblečenie a obuv na (mierne) prechádzky v prírode. Celkovo oblečenie pohodlné, "chatové".
  • Nezabudnúť svoje lieky, doplnky výživy, prípadne špeciálne potraviny, kávu, čaje - ak preferuješ svoje.
  • Ak je Zaježová pre teba zahraničie, možno sa budeš chcieť zdravotne poistiť.
  • Do Zaježky vždy VLASTNÝ UTERÁK (ale ak si zabudneš, jeden-dva sa nájdu) a podľa možnosti eko-mydlo a šampón, kvôli baktériám v čističke. 
  • Ak chceš, prines si prezuvky, hudobný nástroj, spoločenské hry a pod.
  • Môžeš priniesť ovocie zo svojej záhrady, alebo koláč či pohár dobrého leča. 
  • Na predaj budú Vierkine originál Zaježovské bylinkové produkty a aj základné liečivé éterické olejčeky do domácej lekárničky. Prines si hotovosť, ak chceš. 
  • Najbližší obchod bude cez víkend vo Zvolene, takže všetko, čo si myslíš, že potrebuješ, si dones. 

PRIBLIŽNÝ ČASOVÝ ROZVRH:

Piatok:

Od 17,00 Príchod, registrácia. Prosíme, príďte včas, najneskôr o 18,00.

18,30 Spoločná večera

19,30 - 21,30 Začíname náš program

Sobota a nedeľa:

7,15 -8,00 Raňajšie cvičenie (v peknom počasí vonku)

8,15 -8,45 Raňajky

9,15 -12,00 Dopoludňajší program (s prestávkou)

12,00-14,30 Obed a prestávka s prechádzkou (v nedeľu do 14,00)

14,45 -18,45 Popoludňajší program (v nedeľu program končí o 16,00)

19,00-19,45 Večera (v sobotu)

20,00-21,30 Večerný program (v sobotu) spoločný alebo individuálny, podľa nálady: čaj, spievanie - liečivý kruh, hry, táborák.

AHA víkend na chalupe u Vierky

5. - 7. 8. 2016

Zaježová

Trošku iný AHA víkend - je jediný v roku a pre obmedzený počet účastníkov, 9 osôb + 3 lektori

Víkend je určený pre vás.

Víkendom sprevádzajú: Irena Ritomská, Viera Belovičová, Tibor Oros

CENA CELÉHO VÍKENDU, teda kurzovné, ubytovanie a strava je 

do 22. 7. 2016: 125 €. Potom: 155 €.

Zálohu 50 € prosím uhraď na účet IBAN: SK2111000000002618102876  VS: 0816, poznámka: tvoje meno

Každý piaty seminár máš kurzovné zdarma.

Témou tohto víkendu je 

PLYNUTIE

 • Čo v mojom živote plynie hladko? V akej oblasti zažívam ono povestné flow? A kde to, naopak, viazne?
 • Môžem si dovoliť tento víkend bezpodmienečne hladko plynúť s časom, podnetmi a svojimi potrebami, náladami, výmyslami? 
 • Aké to je, keď dovolím prirodzene plynúť svojmu telu, mysli, duši, duchu?
 • Čo je prirodzené pre život? Fragmentácia na malé časové a tématické úseky, alebo voľné prelínanie toho, kým sme a čo chceme robiť?

Čo nás približne čaká?

Ráno si pohodlne zacvičíme, niečo dobré zjeme, porozprávame sa, vyskúšame nejaké sebapoznávacie aktivity a liečivé procesy, trochu si zaspievame a zatancujeme, zas niečo zjeme, poprechádzame sa po prírode, zase sa porozprávame, možno si nakladieme ohník a možno sa budeme hrať. Budeme počúvať jeden druhého aj seba samého, vyskúšame si prijímať seba a vnímať, čo sa s nami deje a čo potrebujeme. A na druhý deň zas. 

Bude voľnejší program, všetci budeme pomáhať pri servírovaní jedla, budeme viac vonku, na toaletu budeme chodiť na latrínu, pre všetkých jedna sprcha a šetriť vodou ... vlani väčšina účastníkov, aj keď mali postele v chalupe, spali v humne. Bude menej pohodlia, súkromia aj presného časového rozvrhu, zato viac blízkosti, spontánnosti, prírody, oddychu a genius loci - neopakovateľné kúzlo Vierkinej chalupy. 

Poznámka: Téma víkendu je len pozvaním. Ak sa vám po prihlásení na víkend začnú "ozývať" pocity, myšlienky spojené s touto oblasťou života, ostaňte pozorní k sebe a dovoľte si vnímať a prijímať, čo sa vynára - na fyzickej, emocionálnej, mentálnej, vzťahovej, duchovnej úrovni? Môžete si svoje zistenia aj písať.

Vierkine humno

Naša kolegyňa Vierka Belovičová buduje priestor ekologický, nežne staromódny, pardón, vintage, vhodný na dedinské spanie i polnočné debaty, s výtvarne aranžovanými zákutiami, kúzelným humnom (na obrázkoch), všetko obklopené permakultúrnou záhradou a krásnou zaježovskou prírodou. Raz do roka, v auguste, ho dáva k dispozícii na mimoriadny AHA! víkend. Ozaj, a veľmi dobre varí. 

Pľacík na ranné cvičenie. Vľavo altánok na kávu. Latrína za rohom :)
Pľacík na ranné cvičenie. Vľavo altánok na kávu. Latrína za rohom :)