Ako sa dostanem do Zaježky

Vzdelávacie Centrum Živica

Polomy 20, Pliešovce - Zaježová,  

Telef: 0917 517 267,

https://www.zivica.sk/zajezova,   

E-mail: zajezova@zivica.sk 

Popis cesty a dobré rady

POZOR! V Zaježovej i cestou tam len vzácne chytíte iný signál ako Orange. 

Na príjme bude len terapeutka Vierka: 0907 784 549 


Do vzdelávacieho Centra

GPS súradnice N 48° 27' 6" E 19° 13' 23"

AUTOM - Cez Vigľaš: Zo Zvolena smer Košice, za Vigľašom vpravo na Slatinské Lazy. Po vstupe do Slatinských Lazov odbočte po 500 m vpravo (pri autobusových zastávkach). Prejdite Slatinské Lazy, Vígľašskú Hutu/Kalinku a pokračujte ďalej cca 7-8 km , kým sa dostanete za sedlo s tabuľou "Víta vás Zaježová". Smerujte najprv na Polomy: prejdite asi 5 km, potom vpravo družstvo, za ním odbočte vľavo (je tam aj nenápadná smerovka Vzdelávacie centrum ).

Cez Pliešovce: Nedajte na tabule, za Pliešovcami treba ísť vľavo (smer Slatinské Lazy, Zaježová). Od uvítacej tabule najprv smer Polomy, potom pri drevenej tabuli Vzdelávacie Centrum odbočte vpravo. Pri dome s červenou strechou doprava. Ak by ste zablúdili, spýtajte sa kohokoľvek, aj keď niekomu zaklopkáte do domu na Vzdelávacie centrum Živica, alebo Polomy, nasmerujú Vás.


VLAKOM, AUTOBUSOM 

Do Zvolena, odtiaľ ide často autobus do Pliešoviec, zastávka Autobusová stanica. Tam prídeme po vás autom - dajte vedieť, kedy.

Chcete zdieľať náklady (napr. 0,15 €/km) a príjemnú spoločnosť? Môžete sa s niekým zviezť, alebo ponúknuť miesto v aute. Píšte nám, spojíme vás.

POZOR! Je tam iba signál Orange. Signál T-Comu sme našli kúsok na kopci. V budove je WIFI.K Vierke na chalupu 

Cez Pliešovce: Slatinské lazy, Zaježová. Od uvítacej tabule "Víta vás Zaježová" po hlavnej, 3-4 kilometre (miniete odbočku vpravo na Polomy a Vzdelávacie centrum), až prídete ku križovatke s autobusovou zastávakou. Tu odbočte vpravo a pokračujte smer Dobrá Lúka - po ľavej ruke budete mať obchod, potom asi po 1 km ľavotočivou zákrutou miniete starý kamenný múr rozpadnutého domčeka pod veľkým stromom. To už dávajte pozor, o chvíľu prídete ku skupine domov po pravej strane. Nepôjdete k prvému, ale hneď k tomu druhému - je to žltý dom so sivým plotom aj bránou. 

Na chalupe a okolí je signál Orange, ostatné treba pohľadať po ceste hore. Wifi je.