Expedícia 

AHA BALI 2020


2 týždne na prelome februára a marca 2020

Náklady na pobyt cca 1250 € plus letenka 

Max. počet účastníkov: 14 osôb

Všetko na chvíľu nechať tak a slobodne sa prechádzať po pobreží, alebo dýchať horský vzduch na pomedzí džungle a ryžových polí. Dovoliť jemnému vánku, nech hladí a hojí telo i dušu. Popíjať kokosové mlieko priamo z orecha, smiať sa, okúpať sa vo vodopáde. Cítiť hlboké ticho záhrad aj štebot pestrého trhoviska. Nasávať očami zelenú farbu, akú inde nenájdete. S láskavou pozornosťou cvičiť a uvoľňovať celé svoje telo. Vnímať seba, mať čas prísť až na to miesto v sebe, kde sme všetci pokojní a v úplnom bezpečí. 
Prebudiť sa na Bali a objaviť domov v sebe.

Milí priatelia, Bali je magické, vľúdne, pohodlné, slnečné, osviežujúce, ozdravujúce telo a dušu. To potrebujeme.

Čím sú expedície AHA zvláštne? Je to tak trochu liečivá dovolenka, balzam na dušu. Naším cieľom nebude len spoznávať krajinu, ale aj samých seba. Budeme s láskou objavovať krásy v okolí, aj vo svojom vnútri.  

Čo je AHA expedícia? 

Nie sme cestovná kancelária. Kedysi sme sa rozhodli cestovať na vlastnú päsť na krásne miesta, ktoré nám dovolia poriadne si oddýchnuť a načerpať novú inšpiráciu a chuť do života. Postupne sa k nám pridávajú ďalší a ďalší ľudia, ktorí majú záujem spoznávať Bali a zároveň sami seba. Jedným z nich môžete byť aj Vy.

Prečo sa k nám pridať? 

 • Nájdeme dobrú letenku a kúpime ju za vás, alebo poradíme, ako na to. 
 • Pripravili sme itinerár našej expedície. Naše presuny z jedného krásneho miesta na druhé sú zostavené tak, aby sme po ceste navštívili tie "naj" pozoruhodnosti. Dopravu a miestneho sprievodcu objednáme aj pre vás. 
 • Celkovo budeme bývať na piatich miestach. Vyhľadali sme krásne ubytovania na najzaujímavejších kútoch Bali, ktoré sú turistami ešte veľmi málo objavené. Ubytko obstaráme pre celú skupinu.  
 • No a v neposlednom rade sa môžete tešiť na hlboký oddych, aký možno teraz potrebujete. Na vlastnej koži budete mať príležitosť vyskúšať si trochu iné postoje a postupy, ktoré zredukujú váš stres a zlepšia vzťahy. My tri skúsené lektorky - Terapeutka Cesty, koučka vedomej prítomnosti a učiteľka jogy - pripravujeme navzájom sa doplňujúci program. 

Aké sú náklady? 

 • Ubytovanie s raňajkami, výlety, sprievodca, doprava po Bali, spiatočný lístok na ostrov Lembongan, transfer z a na letisko na Bali a sebapoznávacie programy nás vyjdu cca 1250 € (upresníme v priebehu roka 2019). 
 • Cena letenky je orientačne 700 až 850 €. Vyberáme najlepšie letecké spoločnosti, s čo najkratšími možnými prestupmi a s čo najpriamejším letom. Letíme z Viedne, Prahy, alebo Budapešti, kam sa po dohode môžeme dopraviť spoločným dopravným prostriedkom. Keďže cestujeme väčšia skupina, keď sa objaví vhodná letenka, okamžite ju kupujeme aj za Vás, ak sme s Vami takto dohodnutí (teda ak ste na našu expedíciu záväzne prihlásení a poslali ste zálohu).
 • Na čo ešte budete potrebovať peniaze? Na poistku (cca 40€) a na cestu z domova na letisko. Na Bali je vstupné do pamiatok lacné, možno 10-20 € na celý pobyt. Obedy a večere sú na Bali tiež za dobré ceny, najete sa od 2 do 10 €, podľa toho, či na ulici, alebo v luxusnej reštaurácii. A určite si budete chcieť zobrať nejaké vreckové na malé nákupy, to už nechávame na Vás. 

Pre koho tento pobyt je? 

Pre ženy a mužov nad 15 rokov, akejkoľvek vekovej kategórie. Že ste takto ešte nikdy necestovali? Nevadí, my áno. Že ste ešte neboli vyslovene na dovolenke, venovanej osobnému rastu a spoznávaniu seba? Tak to je skvelé. Lebo to, čo v sebe objavíte, sa vám bude páčiť. Idete single? Fajn, spoznáte skvelých ľudí.

Pre koho tento pobyt nie je? 

Pre toho, kto práve potrebuje úplný oddych a starostlivosť typu "all inclusive", kto chce mať "o všetko postarané", netúži spolupracovať, objavovať, nechce sa presúvať a nemá záujem o jogový a relaxačný program. Toto nie je dovolenka s cestovnou kanceláriou, ale expedícia skupiny ľudí, ktorí idú spolu, pomôžu si a bude im spolu fajn. 

Rozvojový program

Ráno budeme cvičiť a podvečer (ako to itinerár dovolí) sa stretneme k spoločným rozhovorom a relaxácii. Medzitým bude dosť času na individuálnu relaxáciu a na terapeutické rozhovory. Máme však overené, že na individuálne terapeutické procesy, ktoré vyžadujú svoj čas a pokojné miesto, tam podmienky nebudú. Preto, ak cítite tú potrebu, objednajte sa na individuálnu terapiu pred odletom.

Kto vás pozýva?

Viera Belovičová: je koučkou bdelej prítomnosti a tvorkyňou týchto expedícií - objavuje pre nás tie najkrajšie miesta, ktoré navštívime. Nájdete ju na www.zivotnaozaj.sk

Irena Ritomská: terapeutka Cesty a lektorka kurzov komunikácie. Má na starosti komunikáciu s vami a s dodávateľmi. Nájdete ju na www.mojaterapeutka.sk

Terapeutický program tvoria obe lektorky. 

Keď nám príde tvoja prihláška, zavoláme si, alebo sa stretneme a prediskutujeme, či sa tvoje a naše predstavy o expedícii zhodujú. Ak áno, kúpime ti letenku a pobyt. Zatiaľ nič neuhrádzaj.

Ubytovaní budeme vo veľmi pohodlných a priestranných, väčšinou 2- 3- alebo (nakrátko) v 4-lôžkových izbách, v tesnom spojení s prírodou, avšak s očakávaným komfortom - napr. klimatizácia, wi-fi. Vyberáme maličké rezorty, v ktorých je pohodlie a starostlivosť za dobrú cenu.

Kúpanie: Vybrali sme miesta pobytu s vlastnýmh  bazénom a časť pobytu budeme bývať pri mori a kúpať sa v ňom.   

Strava je na Bali veľmi chutná. Okrem tisícok podôb ich miestneho zeleninovo-mäsového rizota (Nasi Goreng) a ďalších miestnych špecialít budete pravdepodobne aj vy nadšení z pozoruhodných druhov ovocia a hojnosti blahodárnych a chutných štiav z exotického ovocia. Ak vám ázijská kuchyňa nepadne vhod, takmer všade majú pečené kurča, alebo čosi také.

Ľudia sú popri úchvatnej prírode tým hlavným, kvôli čomu sem všetci chcú ísť. Na pokoj ich veľkých očí, pery pripravené na úsmev a všade prítomnú vľúdnosť a ústretovosť si radi zvyknete. Ich prístup k životu, charakterizovaný Bálijským heslom "Sing ken ken" (v preklade Nič nie je problém na Bali), vyjadruje ich predpoklad, že všetko sa dá po dobrom vyriešiť a asi aj dôveru v božstvá, ktorým tri krát denne prinášajú obety v podobe pôvabných kvetových košičkov. 

Príroda je na Bali vľúdna a bezpečná. Nepotrebujete žiadne očkovanie (o nepovinnej príprave nájdete na našom článku v blogu "Ako neochorieť" ), nie sú tam ani jedovaté druhy hmyzu či plazov. Avšak opaľovací krém s vysokým faktorom a letná príprava na slniečku sa vám vyplatí. 

Objavovanie: Necháme na seba pôsobiť kúzelné prostredie tohto ostrova, ktorému hovoria aj RAJ NA ZEMI, a ktorý má podľa mnohých tajomnú liečivú energiu. Našu cestu po tomto ostrove skĺbime s cestou do seba. Krásu okolia spojíme s krásou vo svojom vnútri. To, čo je krištáľovo čisté v samom našom strede bude môcť zažiariť všetkými odtieňmi, farbami a tónmi.  

Pohoda: každý deň si doprajeme aj súkromný čas a prosté bytie. Aktivity, výlety, kúpanie, rozhovory a trochu nákupov budeme striedať s pokojom, jemným pohybom, masážami, rozhovormi, terapeutickými sedeniami, vôňami a hojivými zvukmi. 

Východ slnka nad magickými ryžovými poliami
Východ slnka nad magickými ryžovými poliami

Zatiaľ sa nám osvedčil taký rozvrh, že ráno cvičíme pri mori alebo v prírode jemnú jogu a meditujeme, potom sa venujeme sebe a popoludní či večer si dáme spoločnú hodinku-dve na spomínané spoločné aktivity. 

Prečítajte si náš blog o AHA BALI

Čo hovoria absolventi predchádzajúceho AHA BALI

Dva týždne neuveriteľného pokoja, na každom kroku krásna príroda a farby, dostatok chutnej a zdravej stravy a stále dobrej nálady - to je nad všetky krémy a lieky. Odporúčam! S.

Amed, Vodný kráľovský palác. Už neviem, čo nám bolo také smiešne.
Amed, Vodný kráľovský palác. Už neviem, čo nám bolo také smiešne.
Záhrada kráľovského paláca. Najkrajšie sny ožívajú.
Záhrada kráľovského paláca. Najkrajšie sny ožívajú.

Bola to moja najlepšia dovolenka. Aj teraz, po mesiaci, sa cítim oddýchnutá a omladená. E.

Pri mori je pohoda.
Pri mori je pohoda.

Dva týždne každodennej krátkej meditácie a cvičení bdelej prítomnosti priniesli nesmierny úžitok do každodenného života pre mňa aj pre mojich blízkych. D.

Bali je ostrov pozitívnych výrokov.
Bali je ostrov pozitívnych výrokov.
Kvet v kráľovskej záhrade. Neuveriteľný.
Kvet v kráľovskej záhrade. Neuveriteľný.

Hovoria, že konzumom - zážitkami a vecami - sa snažíme zaplniť vnútorné prázdno. Lenže my sme plní farieb a krásy, originálnych možností ... sme takí bohatí! Je nádherné dopriať si pokoj a prírodu, jednoducho spočinúť vo vlastnej tichej prítomnosti a to bohatstvo v sebe objavovať. I.

Toto je pobyt pre najdôležitejšieho človeka v tvojom živote. 

Predbežný itinerár

Bývanie v tropickej záhrade v Ubude
Bývanie v tropickej záhrade v Ubude
Pohľad z našej terasy v Sidemene.
Pohľad z našej terasy v Sidemene.

Tentokrát máme v pláne navštíviť:

 • krásne ryžové políčka v samotnom srdci ostrova, krásou sa Vám bude tajiť dych. Žiadna fotka nevystihuje tú nádheru, ktorej budeme v skutočnosti svedkami.
 • Jogové centrum pri mori, krásne nové ubytovanie s veľkým bazénom, v blízkosti mora.
 • Ubud, kultúrne a umelecké centrum ostrova.
 • Lembongan, ostrov vzdialený cca pol hodinu plavby rýchloloďou od Bali, s prekrásnymi plážami, s menším počtom turistov.
 • Sanur, naša záverečná krátka zastávka pred cestou na Slovensko.

Džungľa, tropické záhrady, more, palmy, terasy ryžových polí, jemný vánok a slnko - všetko prenikajúce živly prírody sú tvorcom "teraz a tu", dokonalým časom a miestom na prehĺbenie našej schopnosti vnímať a prijímať prítomný okamih. Privilégium byť na Bali prehĺbi uvedomienie, aký je náš život vzácny a hodnotný. Budeme bližšie k tomu, aké sú naše vlastné špeciálne danosti a ako ich dobre a s ľahkosťou využívať pre dobro svoje aj dobro ostatných. 

Počas celého pobytu nás čaká ranná joga pre telo aj dušu, kúpanie v bazéne alebo v mori, celodenná možnosť nielen chutnej bálijskej kuchyne, ale aj neuveriteľných detoxikačných ovocných džúsov a takmer denne večerné terapeutické stretnutia s meditáciou, masážou, babskými debatami, tancami a všeličím iným. Príležitosť na sebapoznávanie a hojenie si však budeme robiť počas celého dňa. 

Niekoľko týždňov pred odletom si urobíme zoznamovacie stretnutie - neformálny malý prípravný seminár zdarma. 


AHA BALI je pre teba

Marcel si neplatí poistku. Prečo: Dělám dobré věci, mám dobrou karmu.
Marcel si neplatí poistku. Prečo: Dělám dobré věci, mám dobrou karmu.

Zdravica od nášho česky hovoriaceho bálijského hostiteľa Marcela, u ktorého budeme bývať v Amede

 Amed Paradise je vase dobra volba na dovolenka na Bali, jsme spojit RajnaBali Tour ktery spoulu praci už 2 roky po celym vylety na Bali, Lombok, Java i flores, vzdicky naše slogan "Nic neni problem a Sranda prcanda na Bali", prozte jsme optimista pro vaše spokojni dovolenka je vaše priorita na Bali, jsme pracovali jizt 10 let na tom, tak prozte no stres, pohoda klidek a tabacek, rady udelame nejlepsi pro vas, prosim jen uzmech a pak bude sami dobrou naladu a dobrý pokec kazdy den, Amed Paradise je to na sever vychodni casti Bali, je tu tady klid, nadhera priroda okoli, jedna nejlepsi coralovy utesa a tak prozte zpravny Bali je tu...Už se moc tesim kamarade.