AHA Vietnam október/november 2020

2 týždne na prelome októbra a novembra 2020

 • Chceš si skutočne oddýchnuť, tak, ako ešte nikdy?
 • Chceš načerpať sily, a pritom netušíš, že ich zdroj pramení priamo v tebe? 
 • Chceš nájsť pohodu a pokoj v sebe samom?
 • Chceš sa naučiť riešiť konflikty a reagovať na nečakané situácie inak, ako doteraz?
 • Stojíš o dva týždne s fajn ľuďmi?
 • Chceš so skúsenými cestovateľmi objaviť krásy exotickej krajiny?
 • Úchvatná príroda Vietnamu
 • Atmosféra historických pamiatok
 • Nádherné pláže
 • Miestny sprievodca.
 • Sebapoznávací program s dôrazom na vedomú prítomnosť.
 • Kontakt s miestnymi ľuďmi, ich životom a múdrosťou.
 • Vynikajúca a pritom zdravá strava na každom kroku.
 • Starostlivosť dvoch (pri dostatočnom počte účastníkov troch) skúsených cestovateľov a terapeutov Cesty.

Na tomto pobyte sa postaráš o toho najdôležitejšieho človeka vo svojom živote. To prospeje všetkým ostatným. 

Náklady

Ubytovanie s raňajkami, transfery po ostrove a  výlety so sprievodcom zrátame.  

Tak ako vždy, keď ideme na nejaké miesto prvý raz, odmenu za našu lektorskú prácu vám neúčtujeme. 

Let: Samozrejme, každý môže na miesto doraziť po vlastnej osi. Ak chcete ísť s nami, budeme radi a včas vám oznámime, ktorým letom ideme a môžeme si letenky kúpiť naraz. Letíme obvykle z Viedne alebo z Budapešti, momentálne dobrá letenka do Hanoja stojí okolo 600 €. 

Okrem toho budete potrebovať hotovosť na cestu na letisko, poistku (cca 50 €), vízum (15 USD), vstupy do pamiatok, obedy a večere a ešte vreckové, prípadné náklady na individuálne výlety a miestne služby (masáže, miestne kurzy a pod.). 


Pre koho je výprava určená:

Pre nás a aj pre teba, ak máš v sebe zvedavosť a túžbu objavovať nové a nepoznané v ľuďoch a v krajine, aj v sebe. Ak máš ochotu vyjsť s ostatnými, otvorene komunikovať a dohodnúť sa, zniesť drobné nepohodlie,  Nebude to zvlášť fyzicky náročné, aktivity sú bezpečné a ubytovanie vyberáme príjemné a pohodlné. Každý deň je dostatok času na oddych. Nepotrebuješ žiadne skúsenosti ani zvláštnu fyzickú kondíciu a nezáleží ani na veku. Angličtina nie je nutná, s prekladmi si vždy pomôžeme. 

Pre koho to nie je:

Pre toho, kto uprednostňuje pohodlie a predvídateľnosť hotelov s all-inclusive službami, kto teraz nemá záujem či silu spolupracovať s ostatnými a pracovať na sebe denne troškou cvičenia, meditácie a rozhovorov, uvedomovať si a všímať si s láskou seba samého a spoznávať sa (samozrejme, nič nie je povinné každý deň, ak sa niekomu práve nechce).

My sa snažíme maximálne cestu pripraviť, ale je to cestovateľská, zážitková a na dušu hojivá výprava, nie čisto wellnesový pobyt (hoci na masáž sme išli :).  

Čo budeme robiť:

kochať sa v hojivej prírode krajiny, obdivovať pamiatky i pozoruhodnosti tejto výnimočnej krajiny. Budeme oddychovať, čudovať sa a pestovať si schopnosť prebývať vo vedomej pozornosti. 

Itinerár ešte nemáme, ale láka nás Halong Bay, ôsmy div sveta, a celkovo oddych na úchvatných plážach. Zážitkom na celý život, ale zaplateným dlhou cestou, by bola odľahlá časť Sapa. Uvažujeme o tom, že by sme pobudli tri dni v meditácii v tichu zenového kláštora. Vo výbere je aj HoiAn, slávne mesto plné červených lampiónov, s jeho neopakovateľnou atmosférou, kde vám okrem iného za 24 hodín ušijú kostým na mieru. Slávne je more v oblasti Da Nang a neďaleké záhrady Thien Thai s úchvatným zlatým vyhliadkovým mostom "v dobrých rukách" - obrovských, kamenných, vznášajúci sa v oblakoch nad horami, v nadmorskej výške 1400 metrov. Lákavá je tiež nezameniteľná Hanojská Beer street, kde nemáte kde nohu položiť, lebo tam všade na stoličkách i na zemi sedia ľudia a popíjajú pivo.  Samozrejme, nechceme minúť ryžové polia, atmosféra tam je niečo, čo sa nedá popísať. Prepánajána, skoro sme zabudli spomenúť jednu z hlavných atrakcií Vietnamu - fantastické jedlo!

Priebežne nasávame atmosféru a tipy na krásne miesta na stránkach ako je táto. No napokon, ako viete, snažíme sa väčšiu časť cesty vyhnúť turistickým pasciam, kde je veľa ľudí a lomoz.

Vietnam je veľký a budeme tam dva týždne, a tak budeme vyberať to, čo najlepšie splní naše zámery - spoznávať seba i krásy krajiny a vrátiť sa domov osviežení a inšpirovaní.

Našli sme už dvoch poradcov, ktorí tam dlhší čas žili a ktorí nám pomáhajú zorientovať sa a máme predbežne vybratého slovensky hovoriaceho miestneho sprievodcu, takže by malo byť o nás dobre postarané.   

Vietnamci sú vraj ukričaní, dobrí obchodníci, ale vľúdni. Všetci jazdia na červenú a všetci sa predbiehajú. Po hlavných cestách Hanoja prúdia milióny skútrov bez prestávky, napriek tomu prejsť pomedzi ne sa dá bezpečne, keď viete, ako na to, a je to zaujímavý zážitok. 

Budeme vyberať aj niektoré z nasledujúcich pozoruhodností

Dalat - francúzska atchitektúra, chladno - úľava od horúčav, príroda.

Tam Coc - dychberúce ryžové polia. Plavba na malých loďkách po kanáli, dokonca tromi tunelmi pod horami!

Ho-Či-Minovo mesto, predtým Saigon, je teraz najväčším mestom zjednoteného Vietnamu.

Delta Mekongu - plávajúce trhovisko, ryžové polia, kanály s loďkami.

Nha Trang - mesto, pláže, história, vodné parky, lanovka nad vodou.

Sapa - ryžové polia, úchvatné výhľady, výlety do hôr, odľahlé dediny - kmeňové spoločenstvá, vodopády, pôvodný život

Hue - monumenty, história, kuchyňa. Citadela, pagoda.

Hoi An - pôvabné starobylé mesto, drevená architektúra, látky a odevy.

Hanoi - rastúce hlavné mesto. Francúzska koloniálna, aj pôvodná architektúra, Temple.

Halong Bay - neskutočne krásne zálivy, veľa ostrovov, plavby, vychádzky.

Chceme skúmať, omladiť, hojiť a rozveseliť svoje duše i svoje telá. Pridaj sa k nám! 

Potrebuješ sa niečo spýtať? Volaj, píš:

Vierka +421 907 784 549, v.belovicova@centrum.sk

Irenka +421 903 236 230 irena.ritomska@gmail.com

Tibor ++421 918 224 336 tibor.oros.sk@gmail.com

Po vydarených dovolenkových výpravách do Grécka, na Bali a Srí Lanku sa vyberáme do ďalších krajín, lákaní prírodnými krásami, pamiatkami, inou kultúrou, pozoruhodnou kuchyňou a možnosťou inšpirácie a obnovy síl. Pridajte sa, budete vítaní!  

Cesta s nami funguje takto: 

Nie sme cestovná kancelária, sme lektori - nadšenci, ktorí chcú cestovať a tešia sa, keď sa k nim niekto pripojí. Chceme viesť sebapoznávacie a meditačné programy na krásnych miestach. Výpravu zorganizujeme, naplánujeme itinerár, poskytneme vám k nej veľa užitočných rád a informácií, budeme tam s vami a povedieme program. Ostatné si vybavíte a uhradíte sami, alebo vám s tým pomôžeme (letenky, poistky, ubytovanie a ďalšie služby), no stále ide každý z nás na vlastnú zodpovednosť. Program tvoríme pre vás a pre seba, takže aj vy môžete prispievať návrhmi a nápadmi a vzájomnou pomocou. 

Taký je náš koncept priateľského cestovania, vďaka ktorému sa vojdeme do priaznivej sumy a mnoho získame. Ak vám vyhovuje, poďte s nami do toho!

Niekoľko momentov 

z bohatej, farebnej, voňavej Srí Lanky