AHA!víkend v Hostětíne, november 2018

Sebapoznanie


Novembrová Ahavíkendovka v inšpirujúcom Hostětíne na Morave: krásne slnečné počasie dlhej tohoročnej jesene nám umožnilo byť nielen v Centre, ale dopriať si ešte teplé slnečné lúče v krásnom prostredí Bielych karpát.- sebapoznanie - hudba - priatelia - pohyb - meditácia - bdelá prítomnosť - sebaprijatie - humor - príroda - tvorenie - dobré jedlo - spev - tanec ...

Napísali ste, čo vám to dalo:

- oddych, pokoj, pokora... zistila som, že už podľa toho žijem. Snažím sa nepytvať sa v tom, čo nedokážem zmeniť - uvoľnila som sa, pomeditovala, vcítila sa sama do seba, som dobrá presne taká, aká som 

- urobila som niečo pre seba, vnútorné dieťa ma prekvapilo - bolo tak prijateľne normálne definované - bol to najsilnejší zážitok - viac vidím, ako ma dráždi odvádzanie pozornosti od seba

- podarilo sa mi zrútiť môj názor na seba, že neviem pozorovať svoje pocity, telo, emócie a myšlienky - som milo prekvapený, že sa stačí len nebáť, uvoľniť a ono to funguje, len to bolo prekryté strachom, názorom, že sa to musím naučiť - ja som to vedel, tak ako každý.. :) 

- prišla radosť z bezpečia, nádej v možnosť odstrániť moje utrpenie natrvalo, "odviazanie sa", ktoré si nezvyknem dovoliť, lebo sa bojím - viac si uvedomujem spúšťače pocitov, v ktorých sa cítim nešťastne - úžasná atmosféra bezpečia, prebúdzajúca radosť, ktorú som veľmi, veľmi, veľmi dlho necítila - sloboda, láskavé vedenie, absolútna tolerancia -

- spoznala som veľa nových skvelých ľudí, nemusím až tak veľmi veci meniť, ale radšej prijať, čo nedokážem zmeniť

- zistila som, že ešte nemám spracované svoje postoje k najbližším, stále sa bojím ich pustiť...

- konečne cítim svoje vnútro a začínam počúvať..., príjemná atmosféra, prostredie, terapie

- spoločnosť, ľudia, humor, hudba, spev, masáž... :)

- oslovila ma záhrada plná energie a veľmi pekné prostredie,

- bolo pre mňa priam fascinujúce, zistila som, že ak sa ponorím do seba, prichádzajú rôzne pocity, emócie...

Čo sa vám páčilo:

všetko, ste perfektí, ďakujem - prechádzka - všetko, ale najviac pobyt vonku a prechádzky - terapie, spoločnosť, atmosféra - Hostětín je krásny, je tu úžasná atmosféra a kľud - absolútna tolerancia a atmosféra bezpečia, láskavé vedenie, ktoré nevyžaduje - všetko: inštruktori, účastníci, jedlo, program, penzión, prostredie... -večer s gitarou, dobré jedlo, tancovanie na relaxačnú hudbu, anjelská skupina, hry mravček a double - atmosféra uvoľnenia, hudba, vedenie, spolubývajúci - spontánnosť, hudobný večer - našla som tu pokoj, útočisko pre to, byť sama sebou, harmónia, jedlo, skvelý  jablčný mušt a sušené ovocie, záhrada, organizovanie, program - ďakujem, ste skvelí :)


Aj my Vám ďakujeme priatelia, 

že sme mohli spoločne s Vami vytvoriť takú skvelú, prijímajúcu a priateľskú atmosféru tohto jesenného víkendu, 

Váš AHAteam :)

Situačné ... to nevymyslíš :)

Spomíname, ako sme boli na thajskej masáži:

Veľmi bacuľatý pán dostal tie mini-papierové trenky. Drobná thajka sa zachichotala a poznamenala, ktovie o čom: too small.

Slovák v Thajsku zašiel na masáž, ale nevedel žiaden jazyk, tak si proste nejakú objednal z ponuky. Keď sa masérka viac krát podozrivo priblížila k súkromnému územiu, vo viere, že sa ohradzuje, povedal: Only penis! 

Prechádzame k jazykovým výzvam:

Na Aha dovolenke Bali 2017 sme sa zastavili na dva dni v Kuala Lumpur. Šofér nášho mikrobusu bol veľmi priateľský a chcel nám cestou toho veľa o meste povedať, ale žiaľ, jeho výslovnosť bola nezrozumiteľná. Takže som ho prekladala asi takto: "Vľavo vidíme nejakú budovu, ktorá je niečím zaujímavá. Pred nami je pamätník a mnoho domov, ktoré tu v Kuala Lumpur už nejaký čas stoja. Práve sme minuli pozoruhodné stavby, ktorých je v tomto meste viacero." Účastníci uznanlivo prikyvovali a otáčali hlavami podľa pokynov a ku cti im slúži, že sa dokázali nesmiať príliš nahlas.

_____________

Dvaja záhorácki motorkári a dve motorkárky sa na svojej ceste po Rumunsku zastavili na polievku. Hbitý bufetár veselo štebotal, anglicky sa im prihováral. "S nama sa nepovyprávaš, zlatynko," odpovedal mu úprimne Záhorák.

__________

Dvaja Japonci sa začiatkom deväťdesiatych rokov ubytovali v hoteli Mier v Michalovciach. Dvaja Slováci, čo sedeli akurát na recepcii, sa stali svedkami takejto scény: Japonci sa pokúšali anglicky, neskôr rukami-nohami zistiť, kde je zmenáreň. Recepčná pochopila a slovensky im hovorí: To musíte ísť do mesta, do sporiteľne!

Nechápali, tak im to zopakovala. Keď nepomohlo, zavolala vedúcu, tá sa dôležito pred Japoncov postavila, zhlboka sa nadýchla a jasne a hlasne artikulujúc poradila:

D-O MEEEEEEE-STA, D-O SPORI-TEEEEEELNE!!

__________

Dvaja manželia zo Záhoria v strednom veku sa ubytovali v letovisku a keď vyšli na balkón, dve mladučké devy z vedľajšieho apartmá ich radostne zdravili: My sme vašu suséééédia! My sme zo Stupáááávy!

Pán odvetí: Rybenko mojá, ty móžeš být odbárchodát, ale ze Stupavy néjsi.

__________

Hráme Dobble:

  • Zákaz vjazdu do jednosmernej ulice
  • Veverička, kde si bola, ty krava jedna!
  • Zmrznutý duch
  • Strašidelný cencúľ.

Terapeutické procesy:

  • Ty si zabudla svoj PIN? No asi preto, lebo si s ním bola emocionálne vysporiadaná, všetko ste si navzájom odpustili, mohla si ho vypustiť z hlavy.
  • Zaspala väčšinu procesu. Prišla až na balóniky.
  • Za poradcu mi prišiel Mick Jagger. A bol odetý gýčovo. 

Pomedzi to:

Ja sa idem umyť, lebo si smrdím. - LEN SI SMRĎ!

P.S.: Čo by ste si priali nabudúce...?

- keby ste znovu urobili tému víkendu rodičovstvo, vzťahy, presvedčenia - téma pre mňa nie je dôležitá - celý čas v tichu, uvedomovanie, tu a teraz - víkend len v bdelej prítomnosti - téma: hnev ako priateľ - viac tmy, aby som sa odvážila tancovať, menej sedieť na stoličkách - viac tepla na izbe - téma: sebaláska - páčila by sa mi nabudúce téma: prekonávanie strachu alebo negatívnych presvedčení...