I love Bali! 1. časť

Pyšne si vykračujem v tričku s týmto nápisom. Práve som sa vrátila z raja. Áno, Bali je pre mňa raj na zemi. Cestujem rada a často, navštívila som mnohé exotické destinácie, a zriedkakedy sa vraciam späť na to isté miesto. Veď na zemi je toľko krás, ktoré som ešte nevidela.

Bali je výnimka, je veľmi, veľmi ďaleko, kúsok od Austrálie, a napriek tomu som tam bola už 2 krát a chystám sa tretí. Čo ma vracia na Bali?

Pýtajú sa ma známi, prečo práve Bali? Pravdu povediac neviem na to odpovedať. Čo sa mi tam tak páči? Ľudia, neskutočne milí, prívetiví, ústretoví a pritom vôbec nie dotieraví. Ponúknu Ti svoje srdce, všetko, čo majú, keď chceš ber, keď nechceš, nemusíš. Pokora. Máme sa čo učiť.

...

AHA DOVOLENKA BALI 

22. 2. - 8. 3. 2017

Spoznávajme tie najkrajšie miesta okolo seba i v sebe. 

Dovolenka AHA BALI 2017 je obsadená.

Budeme sa na vás tešiť na jeseň 2017 v Toskánsku, alebo na niektorom AHA víkende. Podrobnosti: https://www.ahavikend.sk/co-bude/

Prečítajte si Vierkine články o BALI

Milí priatelia,

Bali je ako stvorené pre naše ciele - meditovať, pracovat na sebe a pritom si oddýchnuť na krásnych miestach a v príjemnej spoločnosti. 

Cena zájazdu pri rezervovaní do 8. 9. 2016 bola 1600 €. V cene je ubytovanie s raňajkami, transfery po ostrove, výlety, program a letenky. Pri neskoršom termíne rezervácie môže byť cena letenky a tým aj pobytu vyššia - takže čím skôr objednáme, tým lepšie. Informujte sa o aktuálnej cene.

Ešte budete potrebovať 20 - 100€ na celý pobyt na ostatnú stravu (podľa zvolenej úrovne), cca 40 € na vstupy a potom na poistenie a vreckové.

Prečo je tak málo miest: Lebo máme vyhliadnuté kúzelné malé rezorty veľmi dobrej úrovne, uprostred prírody, alebo na dosah k pôvodnej kultúre Bálijčanov, architektúre a zaujímavostiam. Vyhneme sa veľkým hotelom a pôjdeme na miesta, ktoré masoví turisti neobjavili, lebo nás bude inšpirovať a časťou pobytu aj sprevádzať spoľahlivý priateľ - Bálijčan. 

Predbežný plán pobytu na Bali

6 nocí pobudneme v Amede, na severe ostrova. Odtiaľ podnikneme tri výlety klimatizovanými autami. Zažijeme vodopády, džungľu, jogové centrum, budhistické paláce i pláže, budeme meditovať v domčeku na strome a spoznáme ozajstný život Bálijcov. Ktovie, možno nás ten náš sprievodca pozve na obed do svojej rodiny, občas to robí. Váhame, že by sme navštívili aj Ubud - umelecké centrum ostrova, kde by sme sa ale vnorili do oceánu turistov, ktorí prídu tiež obdivovať atmosféru tohto miesta. Na jednej strane je Ubud najznámejším miestom Bali, na druhej strane by to bol deň plný ruchu, hluku a cestovania. Ešte uvidíme.

Na 4 noci sa presunieme do vnútrozemia, kde môžete hodiny a hodiny sedieť v bazéne a obdivovať vzdialené hory i ryžové polia v údolí. Budeme meditovať a dovolíme prírode, nás vzala do svojej liečivej starostlivosti. Tu máme alternatívnu možnosť, a síce pobyt na neďalekom malebnom a opustenom ostrove. Ešte zvažujeme, ktorú vybrať a vy sa nechajte prekvapiť!

Zostávajúce 2 dni splatíme dlh turistickým vášňam - navštívime Sanur, miesto obzvlášť dobré na výhodné nákupy. Prineste si prázdne kufre, pretože budete chcieť asi kúpiť veľa drevených doplnkov do svojej domácnosti a darčekov pre blízkych. 

Juh Bali je už európsky. Mnoho z pôvodného Bali sa možno onedlho stratí, pretože kvôli krásam miestnych ľudí i prostredia sa na tento ostrov chce dostať čoraz viac návštevníkov a to mení každodenné životy miestnych.  

My pôjdeme od severu, cestičkami, ktoré pre nás s pomocou miestnych objavila terapeutka Vierka, za kultúrou, ktorá tam ešte stále je. Vďaka ešte stále dobrým cenám nám bude dopriaty komfort ubytovania, dopravy aj stravy. Naším cieľom bude spoznávať krásu v sebe spoznávaním krásy tohto ostrova. Je tam horúco, ale každé ubytovanie bude mať svoj bazén. Nikam sa nebudeme ponáhľať. Budeme trochu cvičiť, trochu meditovať, cestovať, obdivovať, spočívať, prechádzať sa, kúpať sa, zhovárať sa, robiť si liečivé procesy, masáže. A budeme aj tancovať a spievať, ak sa nám bude chcieť. 

Človek asi musí milovať to Bali, pretože mu dáva možnosť mať rád samého seba. 

Rezíduá z textu o bali 2018

  1. Je to tak trochu liečivá dovolenka, balzam na dušu. Naším cieľom nebude len spoznávať krajinu, ale aj samých seba. Budeme s láskou objavovať krásy v okolí, aj vo svojom vnútri.
  2. Navštívime krásne miesta na Bali, tak, aby sme zažili zo všetkého podstatného na tomto úchvatnom ostrove: more, hory s úchvatnými ryžovými plantážami, mesto s históriou a koloritom.
  3. Takmer každý deň, nakoľko nám itinerár dovolí, budeme v malej skupine venovať pozornosť sebe - a budeme sa zdokonaľovať v prebývaní v tom tichu a vnútornom zdroji, ktorý často prehliadame. Budeme meditovať, venovať si vedomú pozornosť a urobíme aj niekoľko hojivých procesov Cesty (kto chce).
  4. Novinka! Tento raz sa k nám pridáva tretia lektorka Mirunka, ktorá každé ráno ponúkne kurz hormonálnej jogy (pre ženy) a pri dostatočnom počte záujemcov aj power jogy (pre ženy a mužov).

Pre koho tento pobyt je?

Pre ženy a mužov nad 15 rokov, akejkoľvek vekovej kategórie. Že ste takto ešte nikdy necestovali? Nevadí, my áno. Že ste ešte neboli vyslovene na dovolenke, venovanej osobnému rastu a spoznávaniu seba? Tak to je skvelé. Lebo to, čo v sebe objavíte, sa vám bude páčiť. Idete single? Fajn, spoznáte skvelých ľudí.

Pre koho tento pobyt nie je?

Pre toho, kto práve potrebuje úplný oddych a starostlivosť typu "all inclusive", kto chce mať "o všetko postarané", netúži spolupracovať, objavovať, nechce sa presúvať a nemá záujem o jogový a relaxačný program. Toto nie je dovolenka s cestovnou kanceláriou, ale expedícia skupiny ľudí, ktorí idú spolu, pomôžu si a bude im spolu fajn.

Ako to funguje?

Vybrali sme krásne destinácie a ubytovanie v nich, dobrý let, výlety a dopravu po ostrove. Členom expedície to všetko kúpime. Samozrejme, môžete si let aj pobyt obstarať sami. Počas pobytu pomôžeme s tým, čo budete potrebovať, podelíme sa o svoje vedomosti o ostrove a budeme viesť program - jogu, meditácie, terapie. Naša expedícia začína zrazom na letisku.

Let je z Viedne, spoločnosť Emirates, 25. 10. o 15:30, v Denpasare budeme 14:35, medzipristátie v Dubaji je 2,2 hodiny. Naspäť z Denpasaru 6. 11. 0:05. V Dubaji medzipristátie 3,3 hodiny, vo Viedni budeme 12:25.

Letenka dnes stojí 800 €, poistenie cca 40 €. Pobyt a program stojí 1250 €, zahŕňa ubytovanie, raňajky, transfery na ostrove, výlety a lektorský program. Cca 200 € (možno viac, podľa vlastnej úvahy) potrebujete na mieste: na dopravu na letisko do Viedne, vstupné do pamiatok (cca 20 €), stravu (obedy a večere, cca 150 €), dodatočné procedúry (napr. masáže, individuálne výlety), vreckové.


Z expedície Marec 2016