"Za hranicami veľkých miest a turistických zastávok sa skrýva ešte jedno Toskánsko - malebné, tiché, skryté pred zrakmi neznalých návštevníkov. A tu, v zelených kopcoch oblasti Chianti s olivovými hájmi a vinohradmi nájdete staré kláštory, zámky, malé rodinné vinárstva a pivnice, kde vás priateľsky vítajú s pohárom chianti už vo dverách. A to sú miesta, ktoré vám ponúkame my. Miesta, kde stále žije medicejský duch, kde poctivá práca, jedlo a víno idú ruka v ruke s pocitom životného naplnenia. Miesta, kde vypnete, načerpáte energiu a znovu objavíte krásu aj v jednoduchých veciach života okolo nás."

https://siitaly.eu/si-toskansko

AHA dovolenka 

september 2017: Toskánsko

Po dvoch neskutočne krásnych pobytoch v Gréckej Parge, plných slnka, najmodrejšieho mora, jasného neba, úchvatnej prírody, autentickej architektúry a histórie, počas vrcholiacich príprav na sebapoznávaciu dovolenku na exotickom Bali, posmelení dôverou klientov začíname pripravovať jesennú dovolenku v kraji, ktorý je snom mnohých z nás - v Toskánsku. 

Ešte len začíname snívať, ale predstavujeme si to takto:

  • V tomto malebnom krají strávime cca 7 dní z prvej polovice septembra.
  • Časť pobytu budeme vo vnútrozemí - v niektorej z okúzľujúcich historických usadlostí vychutnávať pokoj olivových hájov, viníc, cyprišov a historického prostredia. 
  • Chceme sa dostať aj k moru, aby sme si dopriali hrejivé lúče slnka a vlny Tyrhenského mora. 
  • Medzi tým podnikneme jeden či dva výlety, aby sme nasýtili svoju potrebu po historických pamiatkach, romantických zákutiach a možno i lesku, vôni a chuti miestneho oleja, vína či medu. Nepôjdeme však do veľkých miest - nadýchneme sa tajného Toskánska, ktoré poznajú len miestni a ich priatelia.
  • Každé ráno si jemne, ale dôkladne zacvičíme tak, aby naše telo celý deň ešte lepšie prijímalo neopakovateľnú oživujúcu silu prostredia.
  • Každý deň si viac krát doprajeme kratšie meditácie a mnoho okamihov bdelej prítomnosti. Postupne sa naučíme jednoduchú, ale veľmi prínosnú meditáciu Dvojitej pozornosti, ktorá nám pomôže nielen oveľa plnšie vychutnávať krásny prítomný okamih, ale uplatniť tento prístup aj v okamihoch ťažsích, aj spoznávať seba a spúšťať samoliečiace procesy v mnohých oblastiach nášho života.
  • Takmer každý deň budeme venovať hodinu-dve spoločnému programu: terapeutickým procesom Cesty alebo Radikálneho odpustenia, krátkej prednáške, jemným masážam a hojivému zdieľaniu.  
  • Budeme oddychovať niekde na terase či v pôvabnom salóniku, podnikneme dlhé lenivé vychádzky vinicami alebo olivovými hájmi, pozrieme sa z kopca do údolia a ak bude pri našom dome bazén, skočíme doň. Necháme miestnych, aby nám pripravili dobré jedlo a ochutnáme ich poctivé víno. 
Cenu ešte nepoznáme ani približne. Vieme len, že sa bude skladať z týchto položiek: 

Cestovné, Ubytovanie+Raňajky (ostatnú stravu si budeme zabezpečovať sami), poistné, výlety, kurzovné (to bude 160 € za celý pobyt). Ako sme zatiaľ pozerali, Ubytovanie plus raňajky bude v rozmedzí 400-600 €, podľa lokality. Dopravu si budete voliť sami, vlastnú, alebo lietadlom (a letenku si kúpite sami, alebo to necháte na nás).

Pobyt budeme pravdepodobne organizovať s kúzelnými ľuďmi z cestovnej kancelárie Sí Italy , s ktorých láskavým dovolením sú uverejnené aj fotografie.   

Dôležité!

  • Pre tých, ktorí budú chcieť dopravu lietadlom s nami, budeme hľadať výhodný let a dopravu z letiska. Tieto ponuky bývajú časovo obmedzené, tak majte poruke rezervu cca 200€, aby ste ich mohli do 24 hodín previesť.
  • Kapacita bežnej vily je 15 osôb. V tejto chvíli sú predbežne obsadené štyri miesta + 2 lektorky. Ak chcete byť v poradí, prihláste sa tam radšej aj ak máte len predbežný záujem. (Na Bali sme mali kapacitu 12 ľudí a už sa to nedalo dodatočne natiahnuť, aj keby sme radi.)