AHA Dovolenka PARGA 2016

Bezstarostnosť

je asi hlavný dojem z našej dovolenky. Ráno pri slnkom zaliatom mori cvičíš pomaly, tak pozorne k sebe, až ti začnú vlastné údy našepkávať, ako sa chcú naťahovať, krútiť a napínať ... a pohyb vychádza zvnútra. Nasávaš energiu vody, slnka, zeme pod nohami i povetria okolo seba. Vypiješ čerstvé, studené zelené smoothie a pripomenieš si, že si živý a bdelo prítomný krátkou meditáciou. Potom zmyješ prvú dávku slnečných lúčov v modrých vlnkách, osprchuješ sa a prejdeš pár krokov do kaviarne Azul, kde ťa už priateľsky víta jej majiteľ. Je čas dlhých rańajok pod slnečníkom, čas rozhovorov, zdieľania, malej prednášky, terapeutického procesu a občas maličkého prídavku, na ktorý sa tešíme rovnako, ako keď sme boli malí: pohodlne sa posadíš a počúvaš, ako ti čítajú z peknej knižky. 

Čo s načatým dňom? Hmmmm, ako si to len dnes usporiadaš: slnenie, plávanie, polihovanie v tieni, výber čerstvej zeleniny u miestneho obchodníka, kúpanie v bazéne a potulovanie v záhrade apartmánového domu s príznačným menom Garden ... alebo výlet vláčikom? Malá túra k vodopádom? Alebo nalákate lektorky na debatu a masážny dejchánek? Možno sa budeš chcieť pripraviť na zajtrajší celodenný výlet loďou či autobusom. Len tak si vyložiť nohy na balkóne. Alebo si dnes posedieť v niektorej z desiatok kaviarničiek s úchvatným výhľadom? Alebo si večer znova prejsť mestom, len tak sa túlať kúzelnými uličkami a pobrežím, dať si v niektorej taverne večeru z čerstvých rýb a pohárik vína, kúpiť si klobúk a malebný obrázok a večer pred spaním zvesiť zo šnúry vysušené plavky. 

Parga, obdarila si nás krásnym počasím, okolím, prírodou aj ľuďmi. AHA dovolenka, osvedčila si sa už druhý raz. Na budúci september je už plán jasný: IDEME DO TOSKÁNSKA.