AHA BALI pre ženy

24. 10. - 7. 11. 2017

Deň nultý

Na Budapeštianske letisko prichádzame z Bratislavy, Košíc, Popradu a Topoľčian a o štvrtej popoludní vzlietame smer Dubaj. Dve hodiny na prestup využívame na snorenie v známom obchode s dámskou bielizňou. Druhý, deväťhodinový let, zvládame celkom dobre. Obe lietadlá boli celkom dobre vykúrené a nikto neprechladol. Hurá!

Deň prvý

Na letisku nás čakajú objednaní šoféri. Viaceré z nás prvý raz zažívajú, že nás niekto čaká na letisku s ceduľou. Hneď sa s našimi šoférmi fotíme. Bálijčania, pracujúci v službách, si občas pridávajú anglické meno, aby sa ľahko pamätalo cudzincom. Jeden zo šoférov je William, ten druhý ešte na to svoje čakal. Chopili sme sa príležitosti a odteraz mu hovorte Charles! (Harry sa nedostavil). Autá sa s nami vydávajú na takmer trojhodinovú cestu do hôr, do ryžových polí kraja Tabakan. Terasovitý areál Bali Lush nás víta rozprávkovo vysvietený lampášmi a sviečkami. Po skvelej večeri vďačne padáme do postelí. 

Deň druhý

Pri raňajkách, ktovie prečo, rozoberáme rozdiel medzi lázeňským švihákom a plážovým inžinierom. Vodopád, Motorky

Eko-ubytovanie, hojdačka, obrad v dedine.

Deň tretí

Dopoludnia oddychujeme, niektorí sa vydávajú na vychádzky do ryžových polí. Popoludní máme kurz výroby Jamu - typicky bálijského toniku zo zázvoru, kurkumy, akéhosi ďalšieho koreňa, soli, kokosového cukru a limetky. 

Deň štvrtý