Unavení? Potrebujete načerpať sily a spojiť sa so sebou? 

Túžite po prírode, meditácii a vľúdnej spoločnosti?

AHA víkend v Zaježovej


 14 - 16. jún 2019

(piatok 17,00 - nedeľa 15,00) 

Vzdelávacie centrum Zaježová, Slovensko 

Téma víkendu:  

Ako byť sám sebou? 

AHA! víkend - Sebapoznávací víkend s terapeutmi 

V krásnom prostredí ľudskou rukou takmer neporušenej prírody v Zaježovej. Vo vzdelávacom centre, ktorého energia umocňuje vnímanie nášho vnútra. Po dlhšom období znovu v prítomnosti celého AHAtímu - štyroch skúsených lektorov/terapeutov.

Maximálny počet účastníkov je 15.

 • môžete zažiť svoje AHA. Objaviť, alebo si potvrdiť, že život poskytuje viac ako iba to, čo vidíme okom.
 • môžete nahliadnúť do svojho vnútra, a už nikdy nežiť život tak, ako ste ho žili doposiaľ, žiť vedomejšie, radostnejšie a pokojnejšie, drobnými zmenami, jednoduchými technikami a nástrojmi, ktoré si vyskúšame na AHA víkende.

Okrem toho môžete zažiť:

 • Meditácie bdelej prítomnosti
 • Jemné ranné cvičenie zamerané na uvoľnenie tela aj mysle
 • Chôdzu bosými nohami po rannej rose
 • Večerný kruh, spoločné hry, tiché bytie
 • Prechádzku a cvičenie v prírode

Čaká nás: Prostredie ekologického obydlia - Ranné cvičenia - Liečivé procesy - Prirodzený pohyb a vychádzky - Sebapoznávanie - Hry a rozhovory - Pokoj a priateľská atmosféra  - Chutná vegetariánska strava


Zvýhodnená cena pri prihlásení a platbe zálohy 50 € do 30. apríla 165 € obsahuje:

zvýhodnené kurzovné 95 € 

ubytovanie a strava: 70 € (piatok večera až nedeľa obed)

- pri prihlásení a platbe zálohy do 30. mája je kurzovné 115 € (celkovo 185 €)
- pri prihlásení a platbe zálohy od 1. júna je kurzovné 130 € (celkovo 200 €)

Téma víkendu je len pozvaním. Ak sa vám po prihlásení na víkend začnú "ozývať" pocity, myšlienky spojené s touto oblasťou života, ostaňte pozorní k sebe a dovoľte si vnímať a prijímať, čo sa vynára - na fyzickej, emocionálnej, mentálnej, vzťahovej, duchovnej úrovni? Môžete si svoje zistenia aj písať.

PRIBLIŽNÝ ČASOVÝ ROZVRH:

Piatok:

Od 17,00 Príchod, registrácia. Prosíme, príďte včas, najneskôr o 18,00.

18,30 Spoločná večera

19,30 - 21,30 Začíname náš program

Sobota a nedeľa:

7,15 -8,00 Raňajšie cvičenie (v peknom počasí vonku)

8,15 -8,45 Raňajky

9,15 -12,00 Dopoludňajší program (s prestávkou)

12,00-14,30 Obed a prestávka s prechádzkou (v nedeľu do 14,00)

14,45 -18,45 Popoludňajší program (v nedeľu program končí o 15,00)

19,00-19,45 Večera (v sobotu)

20,00-21,30 Večerný program (v sobotu)

Tu sa môžete v pohodovej atmosfére dotýkať svojej duše, toho, čo je pod všetkým tým zmätkom a je zdrojom pohody, radosti, múdrosti v nás. 

Vyskúšate si aj jednoduché, ale overené techniky, ktoré vám pomôžu v práci, osobnom živote, vo vzťahoch, uzdravovaní. Nie je to vôbec zložité, stačia drobné zmeny - ale prinášajú dlhodobé výsledky.

Váhate? Možno na takéto podujatia nechodíte. Ani my sme nechodili. Ako všetko, čo má hodnotu, aj duša chce starostlivosť. Skúsili sme a pokračujeme, postupne je náš život pravdivejší, tvorivejší, a oveľa viac náš. 

Možno sa práve cítite nanič. Toto nie je spolok povinne usmiatych ľudí, ide skôr o vľúdne prijatie seba samého - to je hojivé. A možno ste sami terapeutom, alebo lektorom - mohlo by vám dobre padnúť, že tentoraz sa bude niekto starať pre zmenu o vás, aby ste tam vy mohli byť pre seba?

Tešíme sa na spoločný víkend a mnohé AHA! Ak máte otázky, napíšte nám, volajte nám.

Neexistuje pokročilý a menej pokročilý účastník - je tu len ten, kto chce poctivo hľadať, a ten, kto nechce. Takže či ste terapeut, alebo sa s čímsi takým, ako je sebarozvoj, stretávate práve prvý raz, na tom pramálo záleží.

Na našich dovolenkách a víkendoch nie sme učiteľmi, ale spolu-pútnikmi. Pobyty nie sú kurzami, ako žiť, skôr miestom, kde si to svoje môže objavovať každý pre seba, s dôverou vo svoju vnútornú múdrosť. 

Veríme, že dobrou podporou pre prácu na sebe je atmosféra bezpečia, prijatia a ľahkosti. Také niečo sme hľadali, až sme sa rozhodli, že sa také prostredie pokúsime spolu s účastníkmi seminárov vytvoriť, aby sa nám dobre objavovali tie miesta duše, ktoré potrebujú byť objavené a hojené.


ČO SI PRINIESŤ SO SEBOU:

 • Karimatku na raňajšie cvičenie - nejaké tam aj sú, aj deky.
 • Teplé aj ľahšie športové oblečenie a obuv na (mierne) prechádzky v prírode. Celkovo oblečenie pohodlné, "chatové". 
 • Nezabudnúť svoje lieky, doplnky výživy, prípadne špeciálne potraviny, kávu, čaje - ak preferuješ svoje.
 • Ak je Zaježová pre teba zahraničie, možno sa budeš chcieť zdravotne poistiť.
 • Do Zaježky vždy VLASTNÝ UTERÁK (ale ak si zabudneš, jeden-dva majú) a podľa možnosti eko-mydlo a šampón, kvôli baktériám v čističke. Dajú sa kúpiť (overené - kvalitné), a aj iné fajn vecičky, v čajovni Centra. Prineste si hotovosť.
 • Ak chceš prezuvky, hudobný nástroj, spoločenské hry a pod. 

Ubytovanie, strava, potešenia v Zaježke:

Strava v Centre je vegetariánska. Na spestrenie prinesieme ovocie a keksíky, čaj a obilnú kávu. Kto potrebujete inú stravu, ozvite sa priamo Centru, či to vedia (možno za príplatok) urobiť podľa vašich potrieb, alebo si radšej prinesiete svoju). Ubytovanie je v kúzelnom obydlí - eko-statku,  (2-, 3-, 4- lôžkové izby) uprostred hôr. Počítajte s ultra čistou, ale spoločnou sprchou a toaletou. Po dohode nám otvoria čajovňu a saunu. Na predaj budú aj originálne Zaježovské bylinkové liečivé prípravky a aromaterapeutické esencie najvyššej kvality.  Prineste si hotovosť, nie je tam bankomat.

Milí priatelia,

ešte sa desať krát vyspinkáme a stretneme sa vo vytúženej Zaježovej. Všetky dôležité informácie nájdete na našom webe https://www.ahavikend.sk/aha-vikend-jun-2019-zajezova/

Mrknite si tam trošku o tom, ako si môžeme na seminári vytvoriť príjemné a bezpečné prostredie pre všetkých. Pridávame len pár organizačných drobností.

DOPRAVA

Navigáciu pre šoférov nájdete tu: https://www.ahavikend.sk/ako-sa-dostanem-do-zajezky/

Ako obvykle, posielame všetkým kontakty (na konci e-mailu), aby ste sa mohli naskladať do áut. Ak ponúkaš odvoz, alebo sa potrebuješ odviezť, odpovedz všetkým na tento e-mail a napíš trasu, ktorou pôjdeš, alebo kde chceš nastúpiť. Je to fajn možnosť začať seminár už popoludní - a v Zaježke potom vystúpia pôvodne cudzí ľudia už ako partia. Posádka sa so šoférom dohodne na úhrade za dopravu.
Môžeš to kombinovať aj s verejnou dopravou: Je možné prísť vlakom do Zvolena, alebo do Sásy, alebo autobusom do Pliešoviec a odtiaľ ťa niekto vyzdvihne.

SO SEBOU

Pohodlné oblečenie, prezúvky, karimatku. Nejaké tenisky na vychádzku (nenáročnú). Správcovia prosia, aby ste si priniesli bio mydlo a šampón (ak si budete umývať hlavu), aby našu návštevu v zdraví prežili baktérie v čističke (bio kozmetika sa dá kúpiť aj v čajovni). Vezmite si aj peniažky v hotovosti, na doplatok za seminár a tiež do čajovne, nie je tam bankomat, sú to lazy. Kto môže a chce, vezmi si hudobný nástroj - aby sme si mohli spolu vo voľnom čase zahrať a zaspievať - je to veľmi liečivé.

Časový harmonogram

V piatok začína registrácia o 17:00. O 18:30 sa spolu navečeriame. Môžete prísť aj skôr a poprechádzať sa, je tam krásne. V nedeľu skončíme medzi treťou a štvrtou.

Bývanie, strava - dajte vedieť DO ŠTVRTKA 6. 6. 2019

Janka B, Katka a Martinka K chcú byť v izbe spolu, Deniska a Janko spolu. Martinka K má alergiu na hríby. Ak máte ešte ďalšie špeciálne požiadavky, dajte nám prosím vedieť. Budeme sa snažiť dať vás do izieb tak, ako si želáte, ale prosíme, nepovažujte to za garantované, budeme v chate dve skupiny a bude zrejme úplne plná, takže vás prosíme o toleranciu. Čo sa týka stravy, v rámci súcitu s kuchármi - výnimky žiadajte len ak je to nutné (oni sa snažia vyjsť v ústrety, ale sú len dvaja). 

Prosíme, požiadavky na stravu a bývanie adresujte Vierke, ona komunikuje so správcom: v.belovicova@centrum.sk.

Máme dve miesta!

Odhlásili sa dve účastníčky, takže sa uvoľnili dve miesta. Ak poznáte niekoho, kto by rád išiel, bude vítaný.

Príprava

Čaká ťa hojivý víkend, počas ktorého môžeš v každej minúte robiť to najlepšie pre seba. Môžeš sa starať o seba, spočívať v sebe pozornosťou a tak dovoliť, aby ťa tvoja vlastná neviditeľná vnútorná sila a múdrosť liečila.
Budeme mať možnosť hrať sa, tancovať, spievať, zažívať hojivý dotyk, meditovať, trénovať vedomé vnímanie seba samého i spoznávať čaro a krásu seba samých a tohto inšpiratívneho miesta.
Ak sa Ti s blížiacim sa víkendom začnú "ozývať" pocity, myšlienky spojené s touto oblasťou života, je to OK, privítaj ich. Ostaň pozornosťou k sebe a dovoľ si vnímať a prijímať, čo sa vynára - na fyzickej, emocionálnej, psychickej úrovni. Môžeš si svoje zistenia aj písať.

KONTAKTY sa nachádzajú v prílohe e-mailu, doručeného účastníkom. 

Viera Belovičová 907784549 v.belovicova@centrum.sk
Irena Ritomská 903236230 irena.ritomska@gmail.com
Martina Strnádová 903 254 005 tibor.oros.sk@gmail.com
Tibor Oros 918 224 336 martinastrnadova77@gmail.com

Ak máš otázky, potreby - volaj, píš.
Želáme Ti šťastnú cestu! Veľmi sa na teba tešíme. 

Za AHA team (Martinka, Vierka, Tibko, Irenka),
ir